Foto: archief - Martijn Middel
De Fietsersbond protesteert tegen het opheffen van een aantal fietspaden voor het tramtracé. De bond vindt dat niet passen in een fietsstad zoals Groningen.
De ventwegen aan het Kattendiep en het fietspad aan de noordzijde van het Zuiderdiep verdwijnen. Hierdoor is een deel van de binnenstad voor fietsers slecht te bereiken. Ook de situatie rond de kruispunten Korreweg–Rodeweg–Nieuwe Ebbingestraat blijft onoverzichtelijk.
De Fietsersbond wil verder een fietsbrug over het Van Starkenborgkanaal, naast de Oosterhamrikbaan voor de bus.
Op Station Groningen Noord en in het centrum van Ten Boer zijn servicezuilen voor fietsen…
Tachtig jaar geleden werd Groningen door de Canadezen bevrijd van nazi-Duitsland. Dit werd op verschillende…
Op het Hoendiep is woensdagmiddag een fatbiker gewond geraakt door een aanrijding. (meer…)
De bouw van de Campus Esserberg kan begin 2027 beginnen. Dat heeft de gemeente woensdag…
Het rijk trekt een kleine 2 miljard euro uit voor de Nedersaksenlijn. Dat meldt de…
De gemeente en de woningcorporaties Lefier, De Huísmeesters en Patrimonium gaan aan de slag met…
Bekijk reacties
Helemaal mee eens, schaf dan maar een autobaan af.
Dat is het grote probleem met een tram. Inflexibele oplossing. Een busbaan naar Zernicke met pendelbussen zou de grootste problematiek al oplossen.
@Marc: Nee. Grappig genoeg is de "oplossing" die jij aandraagt, zelfs de reden geweest om voor een tram te kiezen. Er ligt namelijk al (min of meer) een busbaan naar Zernike en er rijden in de spitsen al pendelbussen (in aanvulling op de bestaande lijnen 11 en 15).
Over het Zuiderdiep: Er komt een fietspad beide richtingen op aan de zuidkant. Wat gaat er dan precies verloren?
Over het Kattendiep: aangezien de Oosterstraat ook fietsvrij wordt, heeft het weinig zin om naar het Kattendiep te fietsen, tenzij je daar ook moet zijn.
Brug: goed idee, maar met alleen een brug ben je er niet, dan moet ook de complete dijk worden verbreed. Is het geen idee om de huidige geprojecteerde brug te verbreden met een fietsgedeelte? Hoeft toch geen aparte brug te worden?