Categorieën: Sport

Gyas-roeier Joris Pijs naar wereldbekertoernooi

Gyas-roeier Joris Pijs uit de stad is door bondscoach John Faulkner opgeroepen om mee te doen aan het wereldbekertoernooi roeien, dat eind deze maand in München georganiseerd wordt. Dat is maandag bekend gemaakt.

Pijs werd door de bondscoach gevraagd voor de klasse ‘lichte-vier-zonder’. De Gyas-roeier vervangt in dit team Roeland Lievens omdat hij nog altijd geblesseerd is. Door deze blessure was het lange tijd onzeker of het team wel aan de wedstrijd deel zou nemen. Met het oproepen van de roeier van de Algemene Groninger Studenten Roeivereniging is die onzekerheid nu weg. Samen met de broers Vincent en Tycho Muda en Tim Heijbrock zal Pijs in München strijden voor een podiumplaats.

De 24-jarige Joris Pijs roeit al sinds lange tijd. Hij begon zijn roeicarrière bij De Hunze, waar hij sinds 2003 aan wedstrijden deelnam. In 2006 maakte hij de overstap naar Gyas. Doel van Pijs, die in het dagelijks leven student is aan de Rijksuniversiteit Groningen, is om een medaille te winnen op de Olympische Spelen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

9 minuten geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten”

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

1 uur geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

2 uur geleden

Zonder licht rijden leidt tot inname rijbewijs

Het rijbewijs van een beginnend automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag ingenomen…

3 uur geleden

Automobilist belandt overdwars in ‘Mario Kartbocht’

Bij een verkeersongeluk zondagochtend op de verbindingsweg tussen de N7 en de N370 is een…

4 uur geleden

Wall House opent nieuw seizoen met ‘De vervorming van het alledaagse’

Wall House #2 aan het Hoornsemeer staat aan de vooravond van een nieuw seizoen. Het…

4 uur geleden