Categorieën: Nieuws

Nog dit jaar duidelijkheid over baanverlenging Eelde

Voor het einde van het jaar wordt duidelijk of de baanverlenging van Groningen Airport Eelde doorgaat. De Raad van State gaat op 3 november de bezwaren tegen de verlening behandelen. Binnen zes weken volgt dan de uitspraak.

De Vereniging van Omwonenden van Vliegveld Eelde (VOLE) heeft bezwaren ingediend tegen zowel de beslissing van de Minister om de baanverlenging goed te keuren en tegen de aanpassing van het bestemmingsplan van gemeente Tynaarlo, waardoor de baan kan worden gebouwd.

Mochten de bezwaren worden afgewezen, dan komt daarmee een einde aan een jarenlange strijd van de omwonenden van de luchthaven tegen de baanverlenging. Als het meezit, kan er dan voor het vakantieseizoen 2012 de verlengde baan realiteit zijn.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
André Huitenga

Bekijk reacties

  • Dag, zal wel goed om vanaf Eelde goedkoper te kunnen vliegen. Wij hier in het noorden zijn we wel geisoleerd.Ik kom uit Roemenie en om daar te gaan, ga ik over de grens om goedkoop te kunnen vliegen.

Recente berichten

A28 richting Groningen dicht na ongeval

Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…

47 minuten geleden

Enthousiaste kinderen op schoolvoetbaltoernooi van Bslim

Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…

1 uur geleden

Vrachtwagen komt klem te zitten onder de Jopie Buiterbrug in Groningen

Een kleine vrachtwagen is woensdagmiddag vast komen te zitten onder de loopbrug over de wielerbaan…

1 uur geleden

Politie onderzoekt tuin aan Rijksweg in Groningen

Rechercheurs en politieagenten hebben woensdagmiddag in grote getalen een tuin onderzocht aan de Rijksweg in…

1 uur geleden

Wethouder maakt zich veel zorgen over overlast afvalverwerker Gideonweg: “Het knelt op deze plek”

Wethouder Rik van Niejenhuis (PvdA) maakt zich veel zorgen over de overlast die veroorzaakt wordt…

2 uur geleden

Oud-burgemeester Schuiling in hoger beroep tegen boete voor openbaar masturberen

Ex-burgemeester Koen Schuiling gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot schennispleging. Dat meldt Dagblad…

2 uur geleden