foto: Ger Kortekaas
Een brug uit de zeventiende eeuw is donderdagochtend bij graafwerkzaamheden even aan het daglicht gekomen. Het gaat om de toegangsbrug naar het voormalige Kruithuis.
Tussen het Praediniusgymnasium en de Stadsschouwburg legt de gemeente een nieuw schoolplein aan. Voor de rioleringswerkzaamheden onder het nieuw aan te leggen plein moest het terrein gedeeltelijk opengelegd worden. Hierdoor was de zijkant van de brug deels te zien.
De brug was vroeger de toegang naar het Kruithuis, waar alle explosieve materialen van de stad opgeslagen werden. Het theater dat tegenwoordig op vrijwel dezelfde plaats staat, is naar het gebouw genoemd. Ook is de oorsprong van de namen Kruitlaan en Kruitgracht op het munitiedepot terug te voeren.
De Voorjaarsmarkt bij de Belevingsboerderij de Zes Grazen bij Sint Annen is zaterdag een succes…
Wat hebben de paasdrukte in de stad en ambulancebroeders op de fiets met elkaar gemeen?…
Groningse woningcorporaties zijn niet blij met de plannen van het kabinet om de huren van…
Een scooterrijder is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een verkeersongeluk op de Korreweg. Dat meldt nieuwsfotograaf…
Het paasvuur in Noordlaren gaat toch door. Afgelopen week had de organisatie achter het vuur…
Het kabinet moet over de brug komen om de veertien bevrijdingsfestivals in ons land financieel…