Categorieën: Nieuws

Stad geeft geen extra geld spoorlijn Heerenveen

De gemeente Groningen is niet bereid om extra geld te stoppen in de aan te leggen spoorlijn van Groningen naar Heerenveen. Dat werd donderdagavond duidelijk in een raadscommissie in het Stadhuis.

Wethouder Karin Dekker van Verkeer en Vervoer vroeg onlangs nog aan de provincies Groningen en Fryslân, en aan andere deelnemende partijen, om op zoek te gaan naar extra geld. Dit omdat, voor de eerste schop de grond in kan, er nog een tekort zou zijn van enkele honderden miljoenen euro’s.

Tijdens de behandeling van de begroting in de raadscommissie liet Dekker echter weten dat de stad niet bereid is om extra geld in het project te stoppen. Of de realisatie van de spoorlijn nu nog haalbaar is, is onduidelijk.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • in 1970 werd er al vergaarderd over de zuidezeelijn groningen-hoogkerk-drachten-heerenveen-schiphol,
    als men toen gelijk een beslissing hadden genomen waren die honderden miljoenen die nu te kort zijn helemaan niet nodig geweest,
    bestuurders waren zijn en blijven hersenloze sukkels,
    bovendien vind karin haar eigen speelgoed zoals de tram en het forum veel belangrijker

  • Een treinverbinding met Heerenveen is nou juist wel goed tegen de dagelijkse verkeersverstopping richting Peize, Roden Leek, Marum, Drachten. Een stoptram met de breedte en lengte van een wadloper door hartje stad (met zijn specifieke ongemakken en gevaren voor het andere verkeer), is veel belastinggeld weggooien in een bodemloze put. Het wordt tijd dat 't Groninger college een broekje aantrekt dat haar past!

Recente berichten

“Woensdag zonovergoten, op vrijdag mogelijk 20 graden”

De zon krijgt de komende dagen alle ruimte. Volgens OOG-weerman is er een kans dat…

53 minuten geleden

Langstzittende coach van Promotieklasse Julian Steen stopt bij GHHC

Julian Steen neemt na dit seizoen afscheid als coach van dames 1 van hockeyvereniging GHHC.…

1 uur geleden

Dak verwijderd van historische boerderij Euvelgunnerheem

Met het verwijderen van het dak van de boerderij Euvelgunnerheem is het herstel van het…

2 uur geleden

Bewoners pleiten voor geluidsschermen bij verdiepte ligging: “Dit overstijgt ons voorstellingsvermogen”

Bij de verdiepte ligging van de zuidelijke ringweg moeten snel geluidsschermen geplaatst worden. Dat vinden…

3 uur geleden

Jenning de Boo ontvangt gouden sportpenning: “Hier staat een hele trotse Groninger”

Langebaanschaatser Jenning de Boo heeft dinsdag uit handen van sportwethouder Inge Jongman (ChristenUnie) de gouden…

5 uur geleden

Snelheid van laadpalen wordt tijdens piekmomenten verlaagd

Een proef in het zuiden van het land om de laadsnelheid van laadpalen tijdens piekmomenten…

7 uur geleden