Schrijfster Marcella Veldthuis en dichter Joost Oomen krijgen het Hendrik de Vriesstipendium toegekend. Dat heeft wethouder Ton Schroor van Cultuur bekendgemaakt.
Het stipendium is een jaarlijkse aanmoedigingsprijs voor professionele jonge kunstenaars. Marcella Veldthuis schrijft een soort road-movie tijdens een tocht per zeilboot door Oost-Groningen. Joost Oomen schrijft een lang gedicht waarin hij de stem van zijn generatie verwoordt.
De winnaars hebben elk 6.000 euro ontvangen, waarmee ze hun eigen werk gaan schrijven en uitgeven in de Hendrik de Vriesreeks.
Een groep Duitse hooligans toog vrijdag door het centrum van Groningen. Ze ontvouwden op de…
Bewoners van de 'kabouterhuisjes' aan de Van Oldenbarneveltlaan 8 t/m 28 en Borgwal 100 t/m…
Een 40-jarige man uit Groningen kreeg vrijdag een celstraf van vier maanden opgelegd, omdat hij…
De gemeente Groningen vervangt de komende weken het asfalt op verschillende middengeleiders in Lewenborg door…
Nova Tech Lycurgus heeft Dennis Borst, commercieel manager bij de Groningse volleybalclub, toegevoegd als speler…
Kledingbank De Zeecontainer aan de Pop Dijkemaweg viert vrijdag haar tienjarig bestaan met een feestelijk…