Categorieën: Nieuws

17e eeuws geborduurd wapen gevonden

Een vies lapje textiel dat onlangs uit een beerput van het oude pand op de hoek van de Grote Markt en het Martinikerkhof tevoorschijn kwam, is toch bijzonder. Het lapje van elf centimeter blijkt een 17e eeuws geborduurd wapen van de provincie Groningen te zijn.

De linnen achtergrond is vergaan, maar het zijden borduursel is bewaard gebleven. Het lapje heeft mogelijk op een hoed of de rug van een stoel gezeten.

Een van de bewoners van het pand zat 400 jaar geleden in het provinciale bestuur. Het lapje kan vanwege de kwetsbaarheid niet worden tentoongesteld.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Sloop dreigt voor ‘Kabouterhuisjes’ in De Hoogte: “De historische waarde gaat verloren”

Bewoners van de 'kabouterhuisjes' aan de Van Oldenbarneveltlaan 8 t/m 28 en Borgwal 100 t/m…

25 minuten geleden

Groninger (40) achter de tralies voor gedeeltelijk afbijten oor bij kroeg in Stad

Een 40-jarige man uit Groningen kreeg vrijdag een celstraf van vier maanden opgelegd, omdat hij…

46 minuten geleden

Bloemmatten vervangen asfalt op middengeleiders in Lewenborg

De gemeente Groningen vervangt de komende weken het asfalt op verschillende middengeleiders in Lewenborg door…

1 uur geleden

Lycurgus haalt commercieel manager Dennis Borst terug bij spelersselectie

Nova Tech Lycurgus heeft Dennis Borst, commercieel manager bij de Groningse volleybalclub, toegevoegd als speler…

3 uur geleden

Kledingbank De Zeecontainer bestaat tien jaar

Kledingbank De Zeecontainer aan de Pop Dijkemaweg viert vrijdag haar tienjarig bestaan met een feestelijk…

4 uur geleden

Lintjesregen op Stadhuis zorgt voor twaalf onderscheidingen

Burgemeester Mirjam van 't Veld reikte deze vrijdag elf koninklijke onderscheidingen uit en belt één…

4 uur geleden