Foto: Google Streetview
48 Bomen aan de Vasalislaan en aan de achterkant van woningen aan de Felix Timmermanslaan in de wijk Helpermaar worden gekapt. De bomen zijn volgens de gemeente te zwak en vormen zo een gevaar voor hun omgeving.
De grotendeels populieren zijn op leeftijd en herbergen een grote populatie hoornaarsvlinders. De insecten vreten de bomen aan, waardoor er regelmatig takken naar beneden vallen. Volgens de gemeente is het probleem door regelmatig snoeien niet meer te beheersen. Andere bomen in de buurt kennen hetzelfde probleem en moeten misschien in de toekomst wijken als er woningen gebouwd worden.
Bouwconcern Volker Wessels wil op de plaats van de gekapte bomen andere soorten terugplanten zoals de els, moerascypres en de Amerikaanse es. De omwonenden worden per brief op de hoogte gebracht en krijgen nog de gelegenheid om bezwaar aan te tekenen.
Ook oud-eigenaren van woningen kunnen in de toekomst hun eerder gemelde aardbevingsschade laten aanvullen tot…
In verpleeghuis Blauwbörgje aan de Zonnelaan is deze week een treincoupé onthuld. De coupé is…
De provincie staat open voor de komst van een fabriek voor kunstmatige intelligentie (AI). Een…
Tegen het einde van vorig jaar is het aantal klanten bij de Voedselbank Gemeente Groningen…
Het fietspad langs het Professor H.C. Van Hallpad in Groningen gaat vanaf komende maandag bijna…
De kinderwijkraad in Lewenborg roept hondeneigenaren op om de ontlasting van hun huisdieren op te…