Categorieën: Nieuws

Groningen wil verruiming van kwijtschelding

De gemeente Groningen en vier andere grote gemeenten willen verruiming van de regels voor kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. Zij hebben daarom Minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken een brief geschreven.

Spies wil een voorstel van de Tweede Kamer voor verruiming van deze regels niet doorvoeren. Op initiatief van Groningen roepen Amsterdam, Eindhoven, Nijmegen en Enschede de minister per brief op, de verruiming alsnog toe te staan. Zonder die verruiming mogen huishoudens die moeten rondkomen van het sociaal minimum niet meer spaargeld hebben dan 2000 euro, om voor kwijtschelding in aanmerking te komen.

Volgens de vijf gemeenten worden hierdoor mensen die sparen voor een grote aankoop, gestraft voor hun te grote vermogen. Het gaat in Groningen om zo’n 600 huishoudens.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal. Live flitsen van vier duels, PKC'83-Velocitas 1897 uit 1H,…

37 minuten geleden

Gemeente wil herziening luchthavenbesluit Eelde vanwege extra geluidsoverlast

De gemeente Groningen vraagt om herziening van het ontwerp luchthavenbesluit Eelde. Het springt daarmee op…

59 minuten geleden

In Stad en Haren ontwikkelde kindvriendelijke knoopcelbatterij stap dichterbij

De nieuwe, kindvriendelijke knoopcelbatterij, bedacht en mede ontwikkeld door twee voormalige artsen uit het UMCG,…

2 uur geleden

Kans op flinke geluidsoverlast rond Europaweg en noordkant Julianaplein

Komende maandag, dinsdag en woensdagnacht zou een aantal bewoners van De Meeuwen en rond de…

2 uur geleden

Gemeente roept op om met plannen te komen voor oude parkeergarage Haddingestraat

De gemeente roept ontwikkelaars op om met plannen te komen voor de voormalige parkeergarage aan…

3 uur geleden

’40 jaar Ugly Duck en met de Zwanestraat gaat het ook helemaal goed komen’ | Eem de Stad in

In 'Eem de stad in' is Rutger van der Weerd de gast aan tafel. Hij…

3 uur geleden