Foto: Martijn de Vries & Martin Nuver - 112groningen.nl
Een chemische reactie in een woning aan het Waldeck Pyrmontplein in de wijk Helpman heeft maandagavond voor de nodige opschudding gezorgd. Bij het ongeluk raakte niemand gewond.
De bewoner had ’s middags in zijn woning geverfd. Na het verven heeft hij lijnzaadolie gebruikt om daarmee te voorkomen dat de kwasten hard zouden worden. Door onbekende oorzaak was het goedje omgevallen, waarna de man alles bij elkaar veegde. Na anderhalf uur begon de substantie, veroorzaakt door een chemische reactie met een andere stof, ineens te roken.
De gealarmeerde hulpdiensten ontruimden in allerijl naastgelegen woningen. Brandweerlieden zijn de woning ingegaan en hebben het beginnende brandje geblust. Na het ventileren van de woning kon het pand weer vrijgegeven worden. De schade is gering gebleven. De politie doet onderzoek hoe de chemische reactie precies heeft kunnen plaatsvinden.
Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…
Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…
De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…
Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…
De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG Protonencentrum worden opgefleurd om angst en spanning te…
Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…