Categorieën: Nieuws

“Provincie moet collegegeld van studenten Fries betalen”

De provincie Fryslân moet het collegegeld gaan betalen van deeltijdstudenten die de opleiding Fries aan de Rijksuniversiteit Groningen volgen. Dat vindt de eenmansfractie van Friese Koers in de provinciale Staten.

Volgens fractievoorzitter Jelle Hiemstra moet de provincie er alles aan doen om de enige universitaire studie Fries in Groningen te redden. “Het is een ramp als de studie zou verdwijnen. Er studeren nu ongeveer vijftien studenten Fries aan de Universiteit en vaak kiezen zij de opleiding als een extra studie.” Volgens Hiemstra bedraagt het collegegeld voor deze studenten zevenduizend euro.

Ook wil Hiemstra laten onderzoeken of Friesland zelf de universitaire studie kan aanbieden. Deze is nu nog in handen van de Rijksuniversiteit, maar deze bezuinigt zwaar op de opleiding. De politieke partij heeft inmiddels schriftelijke vragen gesteld.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Het zou duidelijker zijn als deze kop tussen aanhalingstekens stond. Nu lijkt het alsof de provincie officieel verplicht is het collegegeld te betalen, terwijl het in feite om een proefballonnetje van een eenmansfractie gaat.

Recente berichten

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…

4 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

5 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

5 uur geleden

Oud prof Said Bakkati opvallende versterking Be Quick zaterdag

Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…

6 uur geleden

Hoge Raad bevestigt na langslepend conflict: beurspromovendi waren toch echt werknemers van UMCG

De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…

8 uur geleden

Statenfracties willen opheldering over kapstop Betonbos op laatste snik: ‘Al weken bekend dat er broedende vogels zijn’

Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…

9 uur geleden