Foto: Sebastiaan Scheffer
Medewerkers van een installatiebedrijf zijn dezer dagen druk bezig om het sprinklersysteem van de Martinitoren te vervangen. De vervanging is nodig omdat het oude systeem ruim dertig jaar oud is, en daarom versleten.
“We vervangen de leidingen die het water naar boven stuwen en daarmee de sprinklers in de toren van water voorzien”, vertelt één van de werknemers. “De leidingen zijn aan de noordzijde van de toren bevestigd en om overal bij te kunnen maken we gebruik van een hoogwerker.”
De vervanging is nodig omdat de huidige leidingen dertig jaar oud zijn. “Als er brand uitbreekt in de toren wil je wel dat de sprinklers die het vuur in de kiem moeten smoren genoeg waterdruk hebben.” De werknemer noemt het een mooie klus. “De zon schijnt, de temperatuur is goed en als alles mee zit kunnen we het werk vanmiddag (woensdagmiddag, red.) afronden.
De straat Langs de Erven in het dorp Meerstad heeft zaterdag de 'Mooiste straat'-bokaal gewonnen.…
Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…
De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…
In De Hunze/Van Starkenborgh vindt op Koningsdag een groot feest plaats voor de jongste inwoners.…
De vrijmarkt die op Koningsdag gehouden wordt op de Singels is vol. De gemeente roept…
Een gezellig gekkenhuis. Zo wordt door bakkers in de gemeente Koningsdag omschreven. Volgens hen zijn…