Foto: Joris van Tweel
De provincie Groningen wil volgend jaar de opcenten voor de motorrijtuigenbelasting verhogen. Het is de enige vorm van belasting die een provincie kan heffen en wordt alleen betaald door bezitters van motorrijtuigen die daarvoor belasting betalen.
De provinciale opcenten zijn een procentuele verhoging van de motorrijtuigenbelasting. Hoeveel er betaald wordt hangt af van een aantal factoren, zoals het gewicht van het voertuig en het soort brandstof dat de motor verbruikt. Groningen wil het tarief verhogen van 83,8 naar 85,1 opcenten. Provinciale Staten moet het voorstel nog goedkeuren.
De tarieven verschillen per provincie. Dit jaar betalen de inwoners van Zuid Holland met 95,0 het hoogste tarief, terwijl Noordhollanders met 67,9 het goedkoopst uit zijn.
Het KNMI waarschuwt in de nacht van woensdag op donderdag voor dichte mist. Voor de…
Het besluit om de kap van het Betonbos vanwege het broedseizoen niet door te laten…
De 10-jarige Kian Sijp heeft samen met zijn oma Greta woensdagmiddag een check van 8.115…
De gemeente gaat minder vaak maaien op plekken waar het niet beslist noodzakelijk is. Een…
Na twee dagen van nauwelijks zichtbare, natmakende regen, wordt Groninger getrakteerd op wat meer zonnestralen.…
De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…