Foto: Roel Breet
Burgemeester Peter Rehwinkel wil dat de stadjers de politie melden wanneer zij in een pand een wietplantage vermoeden. Hij doet dit naar aanleiding van de brand in de HL. Wicherstraat gisteren.
Hij roept de stadjers op dit te doen omdat er per jaar zo’n 700 branden in Nederland ontstaan door illegale wietplantages.
De gevolgen van wietplantage zijn groot voor buren, woningbouwverenigingen en eigenaren. Rehwinkel noemt bijvoorbeeld stank, vochtoverlast, waardedaling en het gevaar voor brand.
Het weer is donderdag nog niet om over naar huis te schrijven, met bewolking en…
FC Groningen heeft woensdagavond met ruime cijfers gewonnen van Heracles Almelo: 4-1. In een uitverkochte…
Het laatste deel van het nieuwe fietspad langs het Noord-Willemskanaal, tussen de Parkbrug en de…
Groningen hoeft in de eerste helft van 2025 geen 240, maar slechts 204 statushouders te…
Bewonersorganisaties en -initiatieven verrichten belangrijk werk in de gemeente. De Werkgroep Toegankelijk Groningen uit echter…
Bij voetbalclub Lycurgus is een ruilkast geplaatst voor sportkleding. De kast is bedoeld voor leden…
Bekijk reacties
Rehwinkel zet mensen aan tot NSB gedrag,de politie heeft voldoende mogelijkheden en hebben bovendien een lijst met verdachte panden.Dat moet Rehwinkel ook weten aangezien hij bijna wekelijks op kosten van de belastingbetaler uit eten gaat met de korpschef.Dat zijn de keiharde feiten!
@Stepper: illegale wietplantages op zolders van woonhuizen kunnen brand veroorzaken en zijn daardoor erg gevaarlijk voor de omgeving.
Het is overigens beter softdrugs te legaliseren waardoor er gewoon wietplantages in kassen kunnen. Levert ook nog extra belastinginkomsten op voor de overheid en bovendien veel minder illegale gevaarlijke toestanden op zolderkamers.
pfff , zorg nou gewoon voor legale wiet en laat de maffia niet groot worden met deze achterlijke wetten, het is echt beschamend.
de opsporing loopt altijd achter, wiet kweken, 5 plantjes mag sinds 26 april 2011 (Hoge Raad)met leds is er geen gevaar, natuurlijk kweken mensen nog onder de natriumlampen maar het is ouderwets, gevaarlijk en duur.Zelf kweken van 5 planten schakelt de straathandel uit, wat ook positief is.Kweken voor de handel is dan ook over!