foto: André Huitenga
Bewoners van het containercomplex aan het Damsterdiep maken zich zorgen over de grote inbraakgevoeligheid van hun woningen en zij willen een oplossing zien van woningcorporatie Nijestee. Directeur Gaaike Euwema neemt de klachten serieus, maar zwicht niet voor alle eisen.
Volgens de bewoners zijn de doucheraampjes makkelijk in te drukken en zijn de grote ramen niet voorzien van een klikslot. Daarnaast willen de bewoners afsluitbare portieken krijgen op het complex.
Euwema zegt dat de eerste problemen in de nabije toekomst opgelost zullen worden. De doucheraampjes krijgen een extra veiligheidsbeugel, terwijl de grote ramen een klikslot krijgen. Een afsluitbare portiek is echter geen optie, omdat het simpelweg een te dure operatie zou zijn. Bovendien zouden die kosten op de lange termijn verhaald worden op de huurders. De bewoners reageren verdeeld op de opmerkingen van Euwema.
Luister hieronder naar het interview van Sjoerd Rumpt met Gaaike Euwema:
De komende dagen blijft het niet droog. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis is er op dinsdag…
Op de Nieuwe Markt, bij Forum Groningen, is maandag de publiekscampagne 'We moeten praten' van…
In de Paradijsvogeltuin aan de Paradijsvogelstraat in de Oosterparkwijk vond afgelopen weekend het zaaifeest plaats.…
Zoveel mogelijk mensen samenbrengen op de Vismarkt op 26 mei voor een diner. Dat is…
De waterpoloërs van TriVia Dames 1 zijn afgelopen weekend kampioen geworden in de eerste klasse…
Bij een verkeersongeluk maandagmiddag op de Plutolaan in de wijk Paddepoel is een automobilist op…
Bekijk reacties
Het staat een ieder vrij om zelf anti-inbraakmaatregelen te treffen of een andere woning te betrekken.
Niet bij deze containers. Daarnaast is er woningnood, waardoor je niet snel een andere kamer kunt vinden. Als je kamers verhuurd ben je simpelweg verantwoordelijk voor fatsoenlijke kamers én deugdelijke beveiliging daarvan.