Categorieën: Nieuws

Willy Loos verwijt stadsbestuur nieuw faillissement

Sportspeciaalzaak Willy Loos aan het Kwinkenplein is voor de tweede maal failliet. Volgens de sportzaak is de slechte bereikbaarheid van de binnenstad en de komst van megasportzaak Telstar de belangrijkste oorzaken voor het feit dat te weinig klanten de weg naar de winkel vinden.

Ondanks de vele positieve reacties die de sportzaak kreeg van bezoekers naar aanleiding van de heropening in december vorig jaar, moet Willy Loos concluderen dat een achterstand van 33% op de omzet te veel is om de sportzaak overeind te houden. Op de korte en lange termijn ziet de sportspecialist geen mogelijkheden om de tekorten aan te vullen of te beperken. De huidige economische recessie en de toenemende verkoop via internet, maken ook de toekomst van de winkel te onzeker.

Eigenaar Alwin Dijk neemt het stadsbestuur kwalijk neemt dat het sportzaak Telstar heeft toegestaan zich te vestigen op het Sontplein. Volgens Dijk is dat een ongezonde situatie voor Willy Loos en de hele binnenstad. Opmerkelijk genoeg maakte Dijk zich bij de opening van de Willy Loos in 2011 minder druk over de eventuele komst van de grote concurrent. Door zich te richten op maar zes sporten, wilde de sportzaak zich onderscheiden, maar dat is kennelijk onvoldoende geweest.

In de afgelopen maanden is de sportzaak samenwerkingen aangegaan met verschillende sportverenigingen en partners. Willy Loos bv wil benadrukken dat het er voor gezorgd heeft dat deze partijen zo min mogelijk hinder ondervinden van het faillissement.

Komende weken zal een curator gaan beslissen wat er met Willy Loos gebeurt.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Jorik Nijhuis

Bekijk reacties

  • Vergeet er even bij te vermelden, dat Gigant Intersport Megastore aan de Westerhaven is verdwenen, en daar is kennelijk niet van geprofiteerd. Telstar is nog niet zo lang open en als je het verkeerscirculatieplan de schuld gaat geven heb je niet op zitten letten. Om in het geweld tegen de megastores te overleven kun je maar een ding doen en dat is specialiseren. Een algemene middelgrote sportzaak heeft in grongingen geen bestaansrecht meer. Dan moet je naar Hoogezand ofzo.

  • Sportclubs zijn niet de dupe geworden? Dhr. Dijk is zijn beloftes niet nagekomen. Sportclubs waarmee contracten zijn gesloten zitten zonder de beloofde kleding en het toegezegde sponsorgeld.

  • meneer Alwin, met een geweldige actie dat alle Nike-schoenen 50% goedkoper zouden zijn.

    en dan alleen met Adidas aankomen...

Recente berichten

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

48 minuten geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

2 uur geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

6 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

6 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

7 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

8 uur geleden