Categorieën: Nieuws

Groningen helpt ‘Amsterdamse’ Somaliërs opvangen

De gemeente Groningen gaat vijf uitgeprocedeerde asielzoekers uit Somalië opvangen. Dit op verzoek van burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam, waar ze nog deze week uit een tentenkamp moeten vertrekken. Amsterdam heeft meerdere steden om hulp gevraagd.

Sinds eind september bivakkeren zo’n honderd asielzoekers in de Amsterdamse wijk Osdorp. Gemeenten en GGD vinden de situatie omwille van de veiligheid en gezondheid niet langer verantwoord en willen het kamp nog deze week opdoeken. Amsterdam is echter niet in staat om iedereen op te vangen en roept daarom de hulp in van andere gemeenten.

Het gaat om uitgeprocedeerde asielzoekers. Dat betekent dat de mensen die nu naar Groningen komen, op den duur het land moeten verlaten.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
André Huitenga

Recente berichten

Politie pakt 39 oplichtingszaken aan in Groningen en omgeving

In drie dagen tijd hebben politie en het Openbaar Ministerie (OM) 39 oplichtingszaken afgehandeld. Dit…

10 minuten geleden

Qbuzz krijgt een 8 van noordelijke reizigers, hoger dan landelijk gemiddelde

Reizigers in het noorden beoordelen hun reis met Qbuzz in 2024 gemiddeld met een 8,…

20 minuten geleden

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

12 uur geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

12 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

13 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

16 uur geleden