Categorieën: Nieuws

Studenten niet tevreden met kantinevoedsel

Internationale studenten aan de RUG klagen over het eten dat wordt aangeboden in de verschillende kantines. Dat blijkt uit een onderzoek onder internationale studenten.

Er wordt met name geklaagd over de beperkte keuze en de prijs-kwaliteitverhouding. Ze vinden dat er rekening gehouden moet worden met de wensen van de studenten. Teveel broodjes en salades is ook een veelgehoorde klacht. ze hebben liever complete verse warme maaltijden. Daarnaast zouden ze een magnetron erg op prijs stellen in de kantine.

De kantines van de RUG nemen de klachten serieus. Een stap in de goede richting is dat er vanaf volgende week halal vleesrollen te koop zijn.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Joost Boon

Bekijk reacties

  • Ook de Hanzehogeschool Groningen mag de kantines wel eens aanpassen. Al een langere tijd zijn er dezelfde klachten te horen: de cateraar die ze inhuren bieden vooral luxe broodjes, salades en snacks aan. Ook zijn de meeste producten Fair Trade, terwijl dit nu geen eis van de studenten zou zijn. Ze richten zich eerder op docenten dan op studenten. Dat heeft tot resultaat dat de prijzen rond de 3,50 voor een broodje en 2 euro voor een snack. Het zijn prima prijzen dat je in een eetgelegenheid in de stad zou betalen, maar niet verwacht in een studentenkantine.

    • Marktwerking/privatisering/uitbesteden heeft ook hier haar intrede gedaan. Zo wordt betaalbaar langzamerhand onbetaalbaar en is het niet langer interresant wat de student graag wil eten, maar waar de, in dit geval cateraar het meest op kan verdienen.

  • Toen wij naar school gingen, namen we en trommeltje met brood mee.
    Kan je eten wat je wil.
    Niets mis me toch

Recente berichten

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal

Zaterdag in OOG SPORT volop voetbal. Live flitsen van vier duels, PKC'83-Velocitas 1897 uit 1H,…

31 minuten geleden

Gemeente wil herziening luchthavenbesluit Eelde vanwege extra geluidsoverlast

De gemeente Groningen vraagt om herziening van het ontwerp luchthavenbesluit Eelde. Het springt daarmee op…

53 minuten geleden

In Stad en Haren ontwikkelde kindvriendelijke knoopcelbatterij stap dichterbij

De nieuwe, kindvriendelijke knoopcelbatterij, bedacht en mede ontwikkeld door twee voormalige artsen uit het UMCG,…

2 uur geleden

Kans op flinke geluidsoverlast rond Europaweg en noordkant Julianaplein

Komende maandag, dinsdag en woensdagnacht zou een aantal bewoners van De Meeuwen en rond de…

2 uur geleden

Gemeente roept op om met plannen te komen voor oude parkeergarage Haddingestraat

De gemeente roept ontwikkelaars op om met plannen te komen voor de voormalige parkeergarage aan…

3 uur geleden

’40 jaar Ugly Duck en met de Zwanestraat gaat het ook helemaal goed komen’ | Eem de Stad in

In 'Eem de stad in' is Rutger van der Weerd de gast aan tafel. Hij…

3 uur geleden