Categorieën: Nieuws

Stad telt 195 duizend inwoners

De stad Groningen telt momenteel 195 duizend inwoners. Dat zijn er bijna 2700 meer dan vorig jaar.

De stijging komt voornamelijk doordat er meer mensen in de stad kwamen wonen dan vertrokken. Er zijn vooral veel buitenlandse studenten bijgekomen. Daarnaast trokken veel jongeren uit de regio naar de stad.

Bovendien blijkt de stad aantrekkelijker voor gezinnen. Er vertrokken minder gezinnen uit de stad dan vorig jaar.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Bekijk reacties

  • Zolang we geen miljoen inwoners tellen, blieft Grunn mien mooi Drenths dörpie.

    Met vriendelijke groet

      • Drents dörpie, of een klein - zwaar verminkt - Hanzestadje. Ondanks de gezellige aanwezigheid van buitenlandse studenten blijft Groningen een bescheiden plaats in het kleinstedelijk Nederland.

        Denk dat het een kwestie van smaak is. Ook Amsterdam ervaar ik na een paar uur rondwandelen als een grote provinciestad. Er zijn Parijzenaren die hun stad ervaren als een dorp. Zeker als die Parijzenaren een tijd in New York hebben gewoond.

        Groningen kan zijn historische, uitgebalanceerde en door kerktorens gedomineerde zichtlijnen (skylines)met allerlei flats naar de kloten helpen... Groningen kan zijn - nog - historische centrum de doodsteek geven met een Monstrum... Groningen kan twintigduizend woningen denken te verkopen in een achter Lewenborg geplande wijk... Groningen kan zich financieel vertillen aan een tramplan... een dorp blijft het.

  • stijging inwoners: "er zijn meer mensen komen wonen dan er zijn vertrokken"
    goh!! gek hé......

Recente berichten

Kwakkelweer houdt aan tot en met Paaszondag

Een terugkeer naar stralende, bijna zomerse weersomstandigheden met Pasen ligt niet in het verschiet. De…

5 uur geleden

Verdiepte ring west blijft ‘wensdroom’ van raad: “Kunnen we niet op zoek naar 200 miljoen euro?”

De gemeenteraad vindt in meerderheid dat er een goed plan ligt voor het bereikbaar houden…

5 uur geleden

Holt raad voorbij aan bezwaren omwonenden Hoefijzerfabriek? “Participatie is niet hetzelfde als gelijk krijgen”

Het participatietraject rond het ontwikkelen van het terrein van de voormalige Hoefijzerfabriek tot een nieuwe…

7 uur geleden

Parkweg flink op de schop: deels eenrichtingsverkeer, ruim baan voor fiets en voetganger

Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt de Parkweg over drie jaar een behoorlijk andere…

8 uur geleden

Rondje vliegen over bijna voltooid Zuiderplantsoen vanuit de lucht (foto’s)

Het nieuwe Zuiderplantsoen in Groningen is bijna af. Rijkswaterstaat vloog een week geleden weer eens…

9 uur geleden

Raad van State tikt gemeenteraad op de vingers rond bebouwing binnenterrein Zuiderpark

De Raad van State heeft de gemeenteraad van Groningen opgedragen om binnen zestien weken opnieuw…

10 uur geleden