Categorieën: 112

Dode bij woningbrand Waldeck Pyrmontstraat

Bij een woningbrand aan de Waldeck Pyrmontstraat in de wijk Helpman is vrijdagavond waarschijnlijk de bewoner van het pand om het leven gekomen. Hoe de brand ontstaan is is nog onbekend.

“We kregen de melding om 21.20 uur binnen”, zegt woordvoerder Hans Coenraads van de Hulpverleningsdienst. “We zijn ter plaatse gekomen met een blusvoertuig en een hoogwerker. Bij aankomst bleek het te gaan om een portiekwoning die vol rook stond.”

Kleine vuurhaard
Volgens Coenraads woedde er een kleine vuurhaard in de keuken. “We hebben een binnenaanval kunnen doen en om 21.50 uur hebben we het sein ‘brand meester’ kunnen geven. Toen brandweerlieden vervolgens het pand onderzochten vonden ze het levenloze lichaam.”

Slachtoffer is waarschijnlijk bewoner
“We hebben het vermoeden dat de bewoner bij de brand om het leven is gekomen”, vertelt Natalie Schubart van de politie Noord-Nederland. “De Technische Recherche is op dit moment ter plaatse en zij doen onderzoek in de woning. Morgenochtend (zaterdagochtend, red.) verwachten wij meer duidelijkheid te kunnen geven.”

Opvang voor brandweerlieden
Volgens Coenraads heeft de brand grote impact. “Voor onze brandweermensen hebben we een BOT-team (Bedrijfs Opvang Team, red.) gealarmeerd dat de opvang verzorgt. In zulke situaties als deze is dat erg belangrijk. Op dit moment hebben we de situatie overgedragen aan de politie.”

Geen evacuaties
Vanwege het onderzoek zijn er voor de woning grote schermen geplaatst om het zicht voor ramptoeristen te ontnemen. De straat is niet afgezet. Ondanks dat de brand woedde in een portiekwoning hoefden buurtbewoners niet geëvacueerd te worden.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Stad weer koploper bij fietsendiefstallen in provincie Groningen

In de provincie Groningen werden vorig jaar 3.320 diefstallen gemeld. Dit is 235 meer dan…

8 minuten geleden

Lokale lasten stijgen in Groningen extra hard

Huiseigenaren in Groningen zijn dit jaar gemiddeld 2029 euro kwijt aan lokale lasten. Dat is…

24 minuten geleden

Eigenares restaurant Wereldgeluk krijgt postuum schadevergoeding

Sandra Hummel, de vermoorde eigenaar van restaurant Wereldgeluk, heeft postuum gelijk gekregen in haar zaak…

56 minuten geleden

Wijk Meerstad krijgt grote nieuwe basisschool

De wijk Meerstad krijgt een splinternieuwe basisschool: IKC Meeroevers. De school moet over ongeveer twee…

1 uur geleden

NK Tegelwippen is weer begonnen: “Versteende buurten zijn funest voor vogels, bijen en vlinders.”

Op 26 maart begon het jaarlijkse NK Tegelwippen. De aftrap vond plaats in de Korrewegwijk…

2 uur geleden

Verdachte van domeinnaamfraude blijft langer vast

Een 34-jarige man uit Groningen die wordt verdacht van internationaal georganiseerde domeinnaamfraude blijft voorlopig vast.…

2 uur geleden