Paula Benjamins-van Oudheusden, statenlid voor D66, dient haar ontslag in per 1 maart. Reden voor het ontslag is de nieuwe functie die ze sinds kort bekleedt in het UMCG. Paula Benjamins geeft aan dat haar nieuwe functie en het Statenlidmaatschap niet te combineren zijn.
‘De onderwerpen uit mijn portefeuille welzijn, cultuur, wonen, leefbaarheid, bestuur en financiën verdienen veel tijd, die tijd kan ik nu niet meer bieden,’ aldus Paula Benjamins. D66 fractievoorzitter Tim Zwertbroek zegt: ‘Ik heb begrip voor de keuze van Paula, maar door haar vertrek verliezen wij een gepassioneerd en ambitieus Statenlid.’
De beoogd opvolger van Paula Benjamins is Doede de Vries (55). Hij is al bijna tien jaar actief voor de Statenfractie van D66. Hij werkt bij de Dienst Uitvoering Onderwijs. De Statenfractie ziet het aantreden van Doede de Vries als een goede toevoeging voor het team, mede door zijn kennis vanuit het verleden over de provinciale politiek.
De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…
Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…
Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…
De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…
Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…
De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…