Categorieën: Nieuws

Nieuwbouw school en spelhal aan Vondellaan

De gemeente heeft plannen voor nieuwbouw van de christelijke basisschool De Tamarisk met een spelhal en buitenschoolse opvang, op de plek van Sporthal De Wijert.

De sporthal aan de Vondellaan is verouderd en zal worden afgebroken. De nieuwe spelhal kan worden opgedeeld in twee gymzalen. Mochten de plannen voor een sporthal op het Europapark niet doorgaan, dan overweegt de gemeente de nieuwbouw in De Wijert uit te breiden met een sporthal.

De gemeente wil sporters, ouders en leerlingen betrekken bij de plannen. Komende zomer worden drie architecten uitgenodigd om een ontwerp te maken. Na de bekendmaking van het winnende ontwerp moet de gemeenteraad nog instemmen met de bouw.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • wat een rare en gevaarlijke plek om een basisschool en een kinderopvang te bouwen.

    Wordt er wel rekening gehouden met de plannen van ringwegzuid?
    Volgens deze plannen rijden er straks 11000 auto’s over de Vondellaan. Over de Van Iddekingeweg wordt niet gesproken, maar aangezien deze weg nu een stuk drukker als de Vondellaan is (waar het verkeer bijna verviervoudigd is), zullen hier straks ook minimaal 10000 auto’s rijden.
    Over de rotonde van de kruisweg van de Vondellaan en de Van Iddekingeweg zullen dus straks meer dan 20000 auto’s passeren.
    De fietspaden aan de Vondellaan zullen wel gescheiden worden, maar dit zal niet voldoende zijn om hier een veilige rustige buurt van te houden.
    Ook de gezondheid wordt door de fijnstof aangetast. Mijn verwachting is dan ook dat ouders hun kinderen van deze school gaan halen en dat de nieuwe aanwas te gering is, waardoor deze school leeg komt te staan.

    Ik heb nu al medelijden met de bewoners aan de Van Lenneplaan. Deze kunnen straks veel sluipverkeer, parkeerproblemen, waardedaling van de woningen en onverkoopbare woningen verwachten.

Recente berichten

Lichtgewonde bij steekincident aan Noorderstationsstraat

Aan de Noorderstationstraat vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een steekincident plaats. Daarbij…

2 uur geleden

Gemeente sluit aan bij afwijzing tegen opslaan kernafval, maar geen individuele actie

De gemeente sluit zich aan bij de afwijzing die de provincie en de gemeente Het…

2 uur geleden

Ingebruikname nieuwe vleugel Beatrixoord Haren wordt zaterdag gevierd met open dag

Revalidatiecentrum Beatrixoord in Haren opent zaterdagmiddag de deuren voor belangstellenden. Aanleiding voor de open dag…

3 uur geleden

Inwoners steken de handen uit de mouwen tijdens Landelijke Opschoondag

Tientallen vrijwilligers ruimen deze zaterdag zwerfafval op. Dit gebeurt in het kader van de Landelijke…

4 uur geleden

Toenemende bewolking en weer kans op een bui, temperatuur zakt langzaam naar normale temperaturen

De bijna 's zomers zonnestralen en temperatuur worden de komende dagen langzaam getemperd. Zaterdag verandert…

11 uur geleden

Donar naar bekerfinale na winst op Leiden

Donar heeft de bekerfinale bereikt. De Groninger basketballers wonnen vrijdagavond in Den Haag de wedstrijd…

13 uur geleden