Categorieën: Nieuws

PvdA vreest strijd om rijksbanen

De PvdA wil dat het stadsbestuur ervoor waakt dat er geen getouwtrek ontstaat tussen de noordelijke provincies over de verdeling van rijksbanen. De partij ziet liever dat er gezamenlijk wordt opgetrokken om meer banen naar het Noorden te halen.

Het kabinet wil het aantal rijksdiensten dat nu nog verdeeld is over het land gaan afslanken om zo te bezuinigen. Provincies als Fryslân en Drenthe worden daarbij hard getroffen. Die hebben echter recent steun van de Tweede Kamer gekregen, die wil dat minister Blok een andere verdeling maakt.

De PvdA maakt zich zorgen dat nu mogelijk rijksdiensten uit de stad Groningen moeten verhuizen naar de noordelijke partners. De partij denkt dat dat voorkomen kan worden als het Noorden één lijn trekt. “De banen moeten niet herverdeeld worden over de drie noordelijke provincies, maar er moet eerlijk gedeeld wordt tussen regio’s met relatief veel werkgelegenheid en regio’s met relatief weinig werkgelegenheid, zoals Noord-Nederland,”aldus de PvdA.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • vanaf 2005 gevochten om grote infra in kleine in delen te hakken vanwege de werk gelegenheid voor de regionale werk gelegenheid !

    Waar was de PVDA ??????????
    Waar was de VVD ??????????

    Ze waren nergens te vinden

    Voor deze werken komen de mensen uit het zuiden naar hier !

  • wie bouwen onze electra centrales-wie bouwt de Eemshaven ?

    Polen of alleen buitenlanders !
    Wie lassen in Waterhuizen de schepen ?
    Wie rijden ons transport, dat zijn oost Europeanen.
    Wie roept de jeugd op die in Zuid Europa werkloos zijn naar Nederland te komen ?
    60 % van studenten kunnen nu al geen vakantie werk vinden !
    Mensen ouder dan 50 komen niet meer aan de slag en de AOW moet omhoog dus langer in ww of bijstand. Waar zijn we mee bezig. Ik hoor net op rtv noord dat in de provincie Groningen de meeste faillissementen hebben plaats gevonden

  • @mui007,

    Je noemt allerlei verschijnselen die deels waar, deels perceptie, deels onduidelijk zijn en die ook nog eens uiteenlopende oorzaken hebben.
    Wat is nu precies je punt???

Recente berichten

Veertig maanden cel wegens meermalen poging tot doodslag

Een 25-jarige man uit Groningen is veroordeeld tot veertig maanden celstraf wegens meermalen poging tot…

56 minuten geleden

Aanrijding met gewonde(n) op westelijke ringweg

Bij een aanrijding donderdagmiddag rond 13.45 uur op de westelijke ringweg zijn één of meerdere…

1 uur geleden

Meldplicht voor toeristische verhuur van woningen

Woningeigenaren moeten vanaf 1 januari verplicht melden wanneer en voor hoeveel nachten hun woning aan…

3 uur geleden

RUG op derde plek in Keuzegids Universiteiten

De RUG staat in de Keuzegids Universiteiten 2025 op de derde plek van beste brede…

4 uur geleden

Aantal WW-uitkeringen gedaald; jongeren vaker in de bijstand

Het aantal WW-uitkeringen in Groningen is in november gedaald, na een aantal maanden met een…

4 uur geleden

Máximaweg gaat vrijdagmiddag open

Groningen krijgt er deze vrijdag een nieuwe weg bij: de Máximaweg. Die ligt parallel aan…

5 uur geleden