Niet weggooien! Dat is het motto van een gezamenlijke actie van Nederlandse verzets- en oorlogsmusea. De actie vraagt aandacht voor historisch materiaal uit de Tweede Wereldoorlog in Nederlands-Indië. Woensdag 14 augustus vond er een speciale actiedag plaats, dit in verband met de nationale Indië-herdenking op 15 augustus.
Nog altijd duiken bijzondere objecten uit de Tweede Wereldoorlog op. Deze kunnen een bijzondere kijk geven op een voorbij tijdperk. De deelnemende musea en instellingen willen voorkomen dat origineel materiaal uit de oorlogsjaren verloren gaat. Ook willen ze het publiek bewust maken van het belang van dit materiaal.
Behalve op de actiedag, kunnen ook op andere tijden objecten ingeleverd worden. Dit kan via de website van de Stichting Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen.
Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…
Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…
Een klein vrachtwagen is woensdagmiddag vast komen te zitten onder de loopbrug over de wielerbaan…
Rechercheurs en politieagenten hebben woensdagmiddag in grote getalen een tuin onderzocht aan de Rijksweg in…
Wethouder Rik van Niejenhuis (PvdA) maakt zich veel zorgen over de overlast die veroorzaakt wordt…
Ex-burgemeester Koen Schuiling gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot schennispleging. Dat meldt Dagblad…