Categorieën: Nieuws

EU steunt Rosalind Franklin Fellowship

De Rijksuniversiteit Groningen krijgt 6,6 miljoen euro van de Europese Unie voor het Rosalind Franklin Fellowship. Dat is een programma van de RUG om meer vrouwelijke toponderzoekers en hoogleraren aan te trekken.

Het Rosalind Franklin Fellowship bestaat al jaren op de universiteit en is genoemd naar één van de ontdekkers van het DNA. In oktober volgend jaar is er weer plek voor nieuwe kandidaten. De RUG stopt zelf tien miljoen euro in het programma.

Jan de Jeu van het College van Bestuur is blij met de EU-erkenning. “Op het ogenblik is het percentage vrouwelijke hoogleraren nog veel te laag. De RUG maakt er veel werk van om het te verhogen naar 25 procent.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
André Huitenga

Recente berichten

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

“Maandag wisselend bewolkt, komende dagen veel zon”

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…

2 uur geleden
Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels weet uniek schildje van Haren te bemachtigen: “Vertelt bijzondere oorlogsgeschiedenis”

Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…

2 uur geleden
Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester oneens met uitspraken minister Faber en gaat viraal: “Vrijwilligers zijn het goud”

Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…

3 uur geleden
TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

TAMAR maakt liedje over gloednieuw Dudok: “Als iets mij raakt, dan maak ik een liedje”

De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…

4 uur geleden
Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

Kinder-Matthäus-Passion smaakt naar meer: “Zorgelijk dat er steeds minder muziek is in de klas”

In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…

5 uur geleden
GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAVGRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

GRC Groningen stap dichterbij kampioenschap, winst GVAV

Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…

7 uur geleden