Categorieën: Nieuws

Noordelijke provincies houden Rijksdiensten

Drenthe en Fryslân blijven een representatief deel van de Rijksdiensten huisvesten. Het kabinet draait plannen terug om de diensten in deze provincies te minimaliseren. Dit op aandringen van de Tweede Kamer.

Het kabinet was van plan om de Rijksdiensten in twaalf steden te concentreren, omdat dit goedkoper is. Groningen zou één van die steden zijn, maar Drenthe zou al zijn rijksambtenaren verliezen en in Fryslân zou er nog maar een handjevol overblijven. Dat vonden de provincies onacceptabel.

Ook de Tweede Kamer vond het onacceptabel dat de provincies buitensporig getroffen werden. Een aantal diensten hoeft nu niet meer te verhuizen en sommige banen blijven bestaan, die eerst zouden worden wegbezuinigd. Het is niet duidelijk of dit gevolgen heeft voor Groningen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
André Huitenga

Recente berichten

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten”

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

2 minuten geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

1 uur geleden

Zonder licht rijden leidt tot inname rijbewijs

Het rijbewijs van een beginnend automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag ingenomen…

2 uur geleden

Automobilist belandt overdwars in ‘Mario Kartbocht’

Bij een verkeersongeluk zondagochtend op de verbindingsweg tussen de N7 en de N370 is een…

3 uur geleden

Wall House opent nieuw seizoen met ‘De vervorming van het alledaagse’

Wall House #2 aan het Hoornsemeer staat aan de vooravond van een nieuw seizoen. Het…

3 uur geleden

Persoon gewond bij conflict op Vismarkt

Bij een conflict op de Vismarkt is in de nacht van zaterdag op zondag een…

4 uur geleden