Categorieën: Nieuws

Slimme fietsroute naar Zernike een succes

Fietsers die naar Zernike moeten, kiezen vooral de slimme fietsroute die door Park Selwerd loopt, zo constateert de gemeente. Het Stadsbestuur lanceerde tijdens de KEI-week twee alternatieve fietsroutes naar Zernike.

Eén daarvan gaat langs het Reitdiep en de andere door Park Selwerd. De voornaamste reden was om ervoor te zorgen dat de filevorming van het autoverkeer ter hoogte van de Noordelijke Ringweg minder zou worden. En dit is gelukt. Het aantal fietsers dat gebruik maakt van de fietspaden langs de Zonnelaan is afgenomen, waardoor het autoverkeer minder grote stromen fietsers voorrang hoeft te verlenen.

Om de routes te verbeteren is aan de studenten gevraagd om tips voor verbetering achter te laten op de Slimme Route-website. De gemeente heeft al heel veel tips ontvangen. Donderdagochtend zal wethouder Joost van Keulen in het stadhuis de winnaar bekend maken. Degene met de beste tip krijgt een nieuwe fiets.

Mercelynn Janga

Bekijk reacties

  • En als je al gebruik wilt maken van de route langs het Reitdiep dan moet je eerst al met gevaar voor eigen leven over de kruizing bij de Wilhelminakade. Aanpassen dus!

Recente berichten

Weinig personele problemen bij FC Groningen voor duel tegen FC Utrecht

FC Groningen heeft in aanloop naar het uitduel zondag tegen FC Utrecht weinig personele problemen.…

20 minuten geleden

Dronken bestuurder aangehouden op Pop Dijkemaweg na negeren stopteken

De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 19-jarige man uit Groningen…

21 minuten geleden

MyWheels boos op gemeente over uitstel elektrische deelauto’s: ‘Oneerlijk speelveld voor aanbieders’

Deelautobedrijf MyWheels is niet blij met de gemeente Groningen. Commerciële deelautoaanbieders twee jaar extra de…

39 minuten geleden

Volt Groningen wil in 2026 meedoen aan gemeenteraadsverkiezingen

Volt wil meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen van Groningen in 2026. Dit maakte de politieke partij…

1 uur geleden

Steunpunt Huren Groningen in de lift: ‘Vorig jaar 80.000 euro bespaard voor huurders”

Onterechte servicekosten, te hoge huren en onderhoudsgebreken: Het Steunpunt Huren Groningen kende de afgelopen jaren…

1 uur geleden

Debuutavond ‘Poëzie Thuis’ in Haren mengt dichterlijke ervaring met opkomend talent

Komende dinsdagavond, 15 april, wordt er in de Harense Forumbibliotheek onder de naam 'Poëzie Thuis’…

1 uur geleden