Foto: Sebastiaan Scheffer
De felle brand die afgelopen zaterdagavond woedde in een etagewoning aan de Bedumerweg is ontstaan door een ongeluk bij werkzaamheden in de woning. Dat laat de politie maandag weten.
De brand ontstond rond 18.00 uur en was bij aankomst van de brandweer uitslaand. “Het was ontzettend schrikken”, vertelt buurvrouw Anna Klein. “Er werd op mijn deur gebonsd en ik zag mensen wegrennen. Toen ik naar buiten stapte zag ik de vlammen uit de woning naast mij slaan. Ik heb toen snel mijn hond opgehaald en ben naar buiten gevlucht.”
De brandweer had dankzij een binnenaanval het vuur binnen een kwartier onder controle. “We waren er mooi op tijd bij, en konden voorkomen dat het vuur oversloeg naar naastgelegen panden”, vertelt Dennis de Vlieg van de Groninger brandweer. De bewoner raakte bij de brand gewond aan zijn handen. “Toen de brand uitbrak is hij op het balkon aan de achterzijde van het pand gaan staan. Dankzij de hulp van een buurvrouw kon hij gered worden. Hij is met brandwonden aan zijn hand overgebracht naar het ziekenhuis.”
De woning moet als verloren worden beschouwd. Naastgelegen woningen liepen rook-, roet- en waterschade op. De Technische Recherche begon direct een onderzoek naar de oorzaak. Daaruit blijkt dat een ongeluk er dus aan ten grondslag lag.
Kledingbank Maxima aan de Oosterhamriklaan kan wel wat hulp gebruiken. Zo zoekt de kledingbank onder…
Liefhebbers van weidevogels kunnen zondag volop genieten. Onder begeleiding van een gids van Het Groninger…
Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…
In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…
Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…
Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…