Categorieën: Sport

FC Groningen hoopt op huurverlaging Euroborg

FG Groningen hoopt dat de gemeente de club een handje wil helpen door de huur van de Euroborg te verlagen. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt dat er gesprekken worden gevoerd, maar denkt niet dat er al op korte termijn iets aan de huur verandert.

FC Groningen leed vorig jaar verlies en is op zoek naar mogelijkheden om de kosten te verlagen. De huur van het stadion is één van de grootste kostenposten van de club.

Het is echter onwaarschijnlijk dat de gemeente daar snel iets aan wil veranderen. Volgens de woordvoerder is de huur die de gemeente berekent vergelijkbaar met die van andere stadions in Nederland.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
André Huitenga

Bekijk reacties

  • Misschien moet de gemeente de Euroborg maar eens gaan verkopen aan een of andere aardige man die de FC er voor een habbekrats in wil laten spelen. Als de FC wil rondkomen dan zijn spelerssalarissen de eerst aangewezen kandidaat. Als ze geluk hebben verkast Suarez voor een groot bedrag naar Spanje en vangen ze daar nog een deel van.

  • Het lijkt me goed dat de stadionverhuur verlaagd wordt. Op de spelerssalarissen is al enorm bezuinigd, alleen door de idiote "crisisheffing" die de regering in heeft gevoerd moet de club en niet de speler voor salarissen boven de 150.000 euro heel veel extra belasting betalen. Spelerssalarissen verlagen werkt averechts, dan gaat het met de fc dezelfde kant op als Roda. De Fc is een prachtig uithangbord en promotie voor Groningen. Daar waar alle andere gemeentes hun lokale club helpen (Eindhoven, Breda, Tilburg) doet onze gemeente niets. Dus verlagen die huur!

    • Als de gemeente geen marktconforme huur vraagt zou dat wel eens als illegale overheidssteun gezien kunnen worden.

    • in bijvoorbeeld haarlem en wageningen hadden ze geen zin meer om nog langer in een bodemloze put te blijven staren.

  • Laat de FC eerst maar eens haar oude schuldenlast aan de gemeente in gaan lossen.

  • het spreekwoord is toch: "brutalen hebben de halve wereld"? gelukkig is de andere helft voor de andere mensen...

    • Je hebt gelijk Dirk, de van de gemeente ontvangen miljoenen Euro`s zijn onder de noemer subsidie geschonken. Genoemde miljoenen zijn/waren echter afkomstig uit de gemeentekas. Echter de garantstellingen van diezelfde gemeente aan de NV Euroborg blijven nog altijd overeind staan. Zonder deze garantstellingen had de FC nog in het Oosterpark gevoetbald, daar de FC nooit de benodigde miljoenen had kunnen lenen. Nu wordt er een trainingscomplex gebouwd, wat wordt gefinancierd door, jawel diezelfde gemeente, welk trainingscomplex de FC voor 10 jaar gaat huren waarna het verplicht wordt om dit over te gaan nemen van de gemeente. Als je nu al geen geld hebt voor stadionhuur, hoe wil je de huur van dit miljoenen kostende trainingscomplex dan gaan betalen?

      Wedden dat er straks weer een nieuwe constructie wordt bedacht, waardoor de gemeente opnieuw diep in de buidel moet gaan tasten om het de FC mogelijk te gaan maken het stadion en het trainingscomplex te kunnen huren?

  • Is totale verhuizing naar Corpus den Hoorn nog een optie ? Even Dag Isthi inschakelen en klaar is Hans.

  • Zonder hulp van de gemeente was FC Groningen al een paar keer failliet gegaan.
    Zorg er maar voor dat de salarissen omlaag gaan, en laat de directie van de FC eerst maar de lease-mercedessen inruilen.

  • In feite vragen ze dus de inwoners meer belasting te betalen. Heb ik geen trek in.

  • Zonder hoge salarissen heb je geen eredivisie waardig elftal....dat willen we niet!

  • Afgezien van een enkele rel, verbroedert sport in het algemeen, en voetbal in het bijzonder, meer dan welk gesubsidieerd cultuurfeestje ook.

    Bespottelijk dat zielige clubjes als Guy en Roni wel in de benen gehouden mogen worden, maar dat wat aanzet tot sporten, en dat zwart-en-wit (pigment-technisch) fysiek ecgt bij elkaar brengt, geen overheidsgeld mag ontvangen.

    Met vriendelijke groet

    P.S

    Guy en Roni zijn zielig door het publiek wat er op afkomt. Per voorstelling een groep aanstellerige pretentieuze wino's van een man of vijftig.

    • Door die verbroedering is het zeker ook nodig dat er vestingen gemaakt moeten worden van uitvakken in voetbalstadions?
      Misschien zou je eens een cultureel evenement moeten bezoeken voordat je een oordeel geeft over het publiek. Beetje kortzichtig standpunt van je, vind je niet ?

Recente berichten

Raadsfracties willen geld stedenbanden uitgeven aan ‘internationale solidariteit’, allereest aan hulp in Gaza

Het geld wat niet meer door de gemeente wordt uitgegeven aan stedenbanden moet anders worden…

16 minuten geleden

Groninger (23) verdachte van witwassen cryptogeld blijft vast

Een 23-jarige man uit Groningen die eind december werd aangehouden op verdenking van het witwassen…

1 uur geleden

Zaterdag gedeeltelijke zonsverduistering te zien in Groningen

De sterrenhemel blijft magisch, en gelukkig hebben we sterrenkundige Jeffrey Bout aan de lijn !…

2 uur geleden

Personeelstekort en bureaucratie bedreigen jeugdbescherming in Groningen

De werkdruk bij Jeugdbescherming Noord (JB Noord) en Veilig Thuis Groningen (VTG) blijft onverminderd hoog.…

3 uur geleden

Motoragent en fietsster raken gewond door ernstig ongeval in Lewenborg (update)

Op een fietspad langs de Kluiverboom in Lewenborg vond aan het begin van donderdagavond een…

3 uur geleden

Vrijdag toenemende bewolking met in de avond een bui, weekend fris maar droog

Richting het weekend wordt het weer in Groningen geleidelijk aan frisser. Vrijdag begint nog met…

15 uur geleden