Foto: Beijumnieuws.blogspot.com
De Groene Long in Beijum wordt ter hoogte van zorgcentrum Innersdijk overzichtelijker en toegankelijker. Dat heeft het stadsbestuur met bewoners, natuurvrienden en professionals afgesproken. Er worden onder meer bomen gekapt.
Er worden 67 bomen gekapt. 35 andere bomen komen daarvoor in de plaats. Ook andere planten worden weggehaald en in mindere mate vervangen door heesters. Ook de oevers van de vijvers, wegen en het trapveldje bij de Ypemaheerd worden opgeknapt. Het park moet daardoor opener, aantrekkelijker en toegankelijker worden.
Alle bewoners en andere betrokkenen krijgen nog de kans te reageren op de plannen. Begin volgend jaar kunnen de werkzaamheden beginnen.
Treinreizigers tussen Groningen en Assen moeten zondagavond rekening houden met vertraging. Door een gestrande trein…
Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…
Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…
In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…
Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…
Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…
Bekijk reacties
Bij dit bericht over De groene Long of Het Groene Hart staat:
"Dat heeft het stadsbestuur met bewoners, natuurvrienden en professionals afgesproken."
Zeer waarschijnlijk is gesproken met de werkgroep Groene Long en de Klankbordgroep Groene Long, waarin ook vertegenwoordigers van de corporaties en de gemeente Groningen (Stadsbeheer Noorddijk) zitten. Aan wie legt de Klankbordgroep Groene Long verantwoording af? Door middel van de BOB-krant? In het mei-nummer van 2014 heb ik hierover niets gelezen. Misschien in het juni-nummer?
Is inzake deze aanpak een gedegen draagvlakonderzoek verricht? Of is het wederom "Ons kent ons"? Er is een relatie met "Cultuurverandering" bij het gemeentebestuur en de BOB.
De foto bij dit OOG-bericht komt van Beijumnieuws, de tierelier van Beijum.
Zie verder dit bericht van vandaag: http://beijumnieuws.blogspot.nl/2014/06/bomenkap-in-groene-hart-van-beijum.html
hallo
We hebben kans on te reageren word gezegt, maar waar zijn de plannen te zien?
Hallo Freddy,
klik op deze link: http://groningen.notudoc.nl/cgi-bin/showdoc.cgi/action=view/id=917570/Fase_3_wijkpark_De_Groene_Long__Beijum.pdf
Lijkt me een heel slecht plan. Ben benieuwd wat voor soort 'natuurvrienden' graag bomen willen kappen.