Categorieën: Nieuws

LTO Noord overweegt overschotten aan Voedselbank te schenken

Landbouworganisatie LTO Noord overweegt om overschotten aan groente en fruit aan Voedselbanken te schenken. Dat is woensdag bekend gemaakt.

Groente- en fruitkwekers in ons land zitten sinds vorige week met de handen in het haar. Hun producten kunnen ze niet langer naar Rusland exporteren vanwege de boycot. Om ervoor te zorgen dat de producenten niet met de groente en het fruit blijven zitten wordt gekeken naar andere afzetmarkten. “De Voedselbank is daarbij een optie”, aldus een woordvoerder van LTO Noord. “We zijn daarbij echter wel afhankelijk van de Europese regelgeving. Als wij iets gaan schenken moeten de producten uit de handel worden genomen. Om dit voor elkaar te krijgen moet in Brussel de regelgeving worden aangepast.”

Om dit voor elkaar te krijgen staat er voor donderdagmiddag een vergadering op de agenda in de Europese hoofdstad. Een medewerker van de Voedselbank Groningen reageert positief op het nieuws. “Het zou zonde zijn als zulke producten staan te verschimmelen in Nederlandse distributiecentra. Wij zouden ze erg goed kunnen gebruiken.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Vrije markt economie.
    Vraag en aanbod bepaalt de prijs.
    Dat is een illusie gebleken.
    Eten gaat doorgedraaid worden om de prijzen hoog te houden.
    Dan is weghalen goedkoper, weggeven mag ook.
    Dat wordt komkommersla met tomaat eten.
    Een eerlijkere inkomensverdeling dus een stijging van de minimuminkomens werkt ook goed als aanjager van de economie.
    Wat slecht werkt is het schooien van voedselbank directeuren. Beter krijgen dan bedelen.
    Elke bedelaar denkt dat hij slim is maar waarom zijn bedelaars arm? Omdat ze schooien raken ze hun netwerk supersnel kwijt en zijn dan zo ver van huis en netwerk verwijderd dat ze het niet redden.
    Op dit voedselvlak kan nog aardig wat verbeterd worden.

Recente berichten

Teistert vogelgriep het Woldmeer in Meerstad?

De afgelopen twee weken is een bijzonder hoog aantal dode ganzen rond het Woldmeer in…

16 minuten geleden

Zaterdag in OOG Sport Voetbal, Volleybal en Waterpolo

Zaterdagmiddag weer volop live sport bij OOG SPORT. Onder andere twee voetbalwedstrijden, daarvan hier een…

20 minuten geleden

Edwin Rutten en NNO doen Matthäus Passion in ruim een uur voor Groningse basisschoolleerlingen

Leerlingen van CBS de Heerdstee kregen vrijdag een verkorte versie van de Matthäus Passion te…

1 uur geleden

Islamitische basisschool Al Kitaab krijgt toestemming om volgend jaar te openen in Stad

Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten dat de islamitische basisschool Al Kitaab…

2 uur geleden

Winnend LEGO Masters-bouwwerk te zien in het Groninger Museum

Het winnende bouwwerk uit de halve finale van het televisieprogramma LEGO MASTERS: Out of the…

2 uur geleden

Hanze-studenten willen tram naar Zernike liever vandaag dan morgen: ‘Bus zit aan limiet, tijd voor structurele oplossing’

Het openbaar vervoer in de gemeente Groningen moet de komende jaren flink worden uitgebreid. Daarmee…

3 uur geleden