Categorieën: Nieuws

Boek over spoorwegen in Groningen.

Stadshistoricus Beno Hofman heeft een boek geschreven over de spoorwegen in de provincie Groningen. ” Groningen op de rails”, ligt sinds maandag in de winkel.

Het boek behandelt het railvervoer vanaf 1860 en kijkt ook naar de toekomst.  Zo komt er personenvervoer naar de Eemshaven en zijn er plannen voor een snellere verbinding met Duitsland.

Het boek telt veel afbeeldingen met daarop ook veel stationsgebouwen, waarvan een groot deel door de jaren heen verdwenen is.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Andor Heij

Recente berichten

Auto ramt lantaarnpaal en belandt midden op rotonde aan Bornholmstraat door aanrijding

Op de Bornholmstraat heeft laat op vrijdagavond een aanrijding plaatsgevonden. Daardoor is één van de…

2 uur geleden

PKC’83/Team Amoeri blijft in de zorgen na remise tegen Fermonia Boys

PKC'83/Team Amoeri blijft in de degradatiezorgen na het 2-2 gelijke spel vrijdagavond thuis tegen Fermonia…

2 uur geleden

Opklaringen, wolkenvelden en een paar buien tijdens fris weekend, daarna oplopende temperatuur

Het weekend wordt één van de frissere in de afgelopen periode. Zaterdag kent nog opklaringen,…

3 uur geleden

Oud prof Said Bakkati opvallende versterking Be Quick zaterdag

Het zaterdagelftal van Be Quick 1887 heeft een opvallende versterking binnen gehaald: Oud prof Said…

3 uur geleden

Hoge Raad bevestigt na langslepend conflict: beurspromovendi waren toch echt werknemers van UMCG

De 44 studenten geneeskunde die tussen 2016 en 2018 werden aangenomen als beurspromovendi bij het…

5 uur geleden

Statenfracties willen opheldering over kapstop Betonbos op laatste snik: ‘Al weken bekend dat er broedende vogels zijn’

Volt, GroenLinks en Partij voor de Dieren in de Provinciale Staten willen duidelijkheid rond de…

7 uur geleden