Wethouder Paul de Rook wil met de gemeente Haren in gesprek over het besluit om doorgaande vrachtwagens uit de gemeente Haren te weren. Rook vindt dat Haren dit niet zo maar kan besluiten.
De gemeente Haren wil de vrachtwagens uit de gemeente weren vanwege verkeersproblemen in Glimmen. Omdat het moeilijk is om de vrachtwagens alleen in Glimmen tegen te houden werd besloten dat het verbod voor heel Haren geldt.
“Dit besluit is genomen zonder dat er met andere gemeenten is overlegd en zonder dat duidelijk is wat de gevolgen zijn”, aldus De Rook. “Het soort verkeersproblemen waar Haren mee kampt, moet je regionaal oplossen. Nu wordt het probleem alleen maar verschoven. Het is niet duidelijk wat de gevolgen voor Groningen zullen zijn, maar er is natuurlijk wel een kans op problemen en de vraag is wie dat dan oplost. Ik ga graag met Haren in gesprek het daarover te hebben.”
De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…
Joël Stoppels van Battlefield Tours heeft bijzondere museumobjecten aan zijn collectie weten toe te voegen.…
Burgemeester Mirjam van 't Veld (CDA) is het niet eens met de uitspraken die minister…
De officiële opening moet nog plaatsvinden maar Dudok aan het Diep is nu al bezongen…
In Loppersum en in de Akerk werd afgelopen week de kinder-Matthäus-Passion opgevoerd. Het ging om…
Het kampioenschap in de tweede klasse H zondag is voor GRC Groningen weer een stap…
Bekijk reacties
Door dit soort kortzichtige dorpspolitiek is er weer een goede reden er bij om Haren zo snel mogelijk bij de Stad te voegen.
Net zo kortzichtig als je opmerking
Het zouden mijn woorden kunnen zijn ;)
Het is juist goed, dat vrachtwagens worden geweerd. Dat moest ook in Groningen gebeuren. Overal waar vrachtwagens rijden dreigt gevaar. De chauffeurs houden zich aan geen enkele regel, rijden veel te hard (zie Zuidelijke Ringweg)en houden het verkeer gigantisch op. Soms passeren ze zelfs! een ramp!
Briljant!
Vrachtwagens afschaffen, dan veroorzaken ze ook geen overlast meer!
Als het geen bussen zijn, zijn het wel weer vrachtwagens! Hahahaha!!
Als je toch in het Harens College zit, en een boze Paul de Rook komt (zonder troeven!) de overlegkamer inlopen om verhaal te halen dan kun je maar één ding doen; in lachen uitbarsten.
Hup Haren!
Nog even en we zijn van de flauwekul af dat dit soort dorpen zelfstandig is.
Mijn inschatting is dat het besluit nooit uitgevoerd wordt. Omliggende gemeenten zullen bezwaar en beroep aantekenen en dan zal blijken dat het besluit wel heel slecht onderbouwd is zonder rekening met de belangen van anderen te houden.
Zover zal het wellicht wel niet komen en Haren zal weer terugkeren op haar schreden, met als gevolg een hoop boze Glimmenaren.
Slim aangepakt, ze kunnen alleen maar verliezen.