Categorieën: Nieuws

Controverse om man/vrouw-machines

De man/vrouw-machines van de tentoonstelling 400 jaar wetenschap zijn weggehaald uit de hal van de Bernoulliborg na klachten. Ze zouden te stereotyperend zijn. Dat schrijft de Universiteitskrant. De machines waren deze zomer zonder problemen ook te zien in de Aa-kerk.

De apparaten waren bedoeld als humoristische kijk op het verschil tussen mannen en vrouwen. Het ‘mannelijke apparaat’ kent niet meer dan vijf switches om te bedienen. De ‘vrouwelijke’ variant is een wirwar van meters, schakels, schuifjes en knopjes. De machines zijn opgeslagen in afwachting van een plek waar ze wel welkom zijn.

In de UK zegt Bart van de Laar, hoofd van ScienceLinX, dat hij met de machines mensen aan het denken wilde zetten. “Maar contextloos ontstond er hier toch opwinding over, en dat wilde ik niet.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • De Nederlandse man en vrouw gaan over 20 jaar geslachtloos door het leven. Afgestompt door feministen, dandy's en zeurders. Elke vrouwelijkheid en mannelijkheid moet verdwijnen door eenheidsworst. Jullie mogen ze houden die Nederlandse vrouwen.

Recente berichten

Vrijdag zonnige momenten; in het weekend licht oplopende temperaturen

Vrijdag begint nevelig en bewolkt, maar algauw breekt de zon door. Het blijft droog. In…

4 uur geleden

Verlengde Lodewijkstraat vanaf komende maandag deels dicht

De Verlengde Lodewijkstraat is van maandagochtend 07.00 uur tot zaterdag 3 mei 16.00 uur vanwege…

5 uur geleden

Aziatische hoornaar rukt op in Groningen: “Maak melding met foto”

De Aziatische hoornaar vindt steeds meer haar weg in onze provincie. Afgelopen jaar zijn hier…

5 uur geleden

Atty Eelkema tekent voor twee seizoenen als hoofdtrainer FC Groningen Vrouwen 1

FC Groningen heeft Atty Eelkema aangesteld als hoofdtrainer van FC Groningen Vrouwen 1. Eelkema tekent…

7 uur geleden

Mogelijk overlast door nachtelijk werk rond ring zuid

Van dinsdagavond 29 april tot en met vrijdagochtend 2 mei vinden op meerdere plekken rond…

9 uur geleden

Sloop dreigt voor ‘Kabouterhuisjes’ in De Hoogte: “De historische waarde gaat verloren”

Bewoners van de 'kabouterhuisjes' aan de Van Oldenbarneveltlaan 8 t/m 28 en Borgwal 100 t/m…

10 uur geleden