Categorieën: Nieuws

Aardappels rechtstreeks van de boer

In de der Aa-Kerk kunnen liefhebbers van goedkope biologische aardappels vandaag hun hart ophalen. Biologisch boer Erwin Westers uit Hornhuizen verkoopt in de kerk ongeveer 70.000 kilo aardappels van het ras Sarpo Mira.

Samen met organisatiebureau Veenbrand kwamen ze op het idee om rechtstreeks aan de consument te verkopen. “Deze aardappels zijn dan wel niet zo mooi als in de supermarkt maar ze zijn wel veel lekkerder”, aldus boer Erwin Westers.

Overigens gaat een gedeelte van de opbrengst naar de voedselbank. De gemeente en de Provincie doneren elk 1000 kilo van het biologische aardappelras aan de stadse voedselbank.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Erick Bakker

Bekijk reacties

  • Sarpo Mira dat klinkt my niet als een natuurlijk ras.
    Wat is bio als het ras een hybrideras is?

  • Onze Voedselbank is er heel blij mee, want wij hadden geen aardappelen meer om aan onze cliënten te geven. Landbouwer Westers uit Hornhuizen kennen we al langer, omdat hij ons eerder schenkingen van biologische producten heeft gedaan. Morgen staat er drie ton in onze loods! Prachtige actie met dank ook aan provincie en de gemeente Groningen, die samen goed waren voor maar liefst twee ton!
    We zoeken nu mensen die ons willen helpen e in zakjes van 5 kg te doen. Behalve op zondagen ben je elke dag welkom van 08.00 tot 15.00 uur. Help ons!

  • Mooie actie.

    Maar gaat het niet ten koste van de aardappelverkoper op de markt? Toch ook iemand die op eerlijke wijze een boterham probeert te verdienen?

Recente berichten

Seizoen Drs. Vijfje voorbij, PKC’83/Team Amoeri dieper in de zorgen

De zaalvoetbalsters van Drs. Vijfje gingen vrijdagavond in de eerste ronde van de play-offs al…

6 uur geleden

Aangenaam en zonnig weer tijdens Koningsdag, kwik blijft ook daarna geleidelijk stijgen

Groningen kan de komende dagen rekenen op zonnig, droog en steeds warmer weer. Koningsdag verloopt…

7 uur geleden

Pedaalpad in Beijum krijgt nieuw en waterbestendig wegdek

Vanaf 12 mei wordt het Pedaalpad in Beijum opgeknapt. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer…

8 uur geleden

Oosterbrug krijgt begin mei nieuwe laag asfalt

Op dinsdag 6 mei starten werkzaamheden aan de Oosterbrug. Dat levert hinder op, maar de…

8 uur geleden

Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…

9 uur geleden

Koningsnacht en Koningsdag in Groningen: muziek, vrijmarkten en festivals

Festiviteiten door de hele gemeente deze zaterdag (en vrijdagavond) tijdens de viering van Koningsdag in…

9 uur geleden