foto: Bob de Vries
Hbo-studenten hebben binnenkort nog maar beperkt toegang tot de Universiteitsbibliotheek. Toegangspoortjes en controle op ID-bewijzen moeten ervoor zorgen dat niet iedereen meer binnenkomt. Dat meldt de Ukrant.
Uit recente tellingen blijkt dat twintig procent van de UB-bezoekers student van de Hanzehogeschool is. De UB stelt nu diverse maatregelen voor om te zorgen voor voldoende ruimte voor RUG-studenten. Vier keer per jaar wordt in de tentamenweken het gebruik van studieplekken beperkt voor niet- RUG-studenten. Alleen RUG-studenten mogen voortaan nog studiekabinetten reserveren. Daarvoor komen er toegangspoortjes bij de entree, waarvoor een ID-pas vereist is.
De universiteit wil wel dat de UB een openbaar gebouw blijft, maar de krapte bij de studieplekken vraagt om actie. Het is niet duidelijk of de maatregelen al op 1 januari ingaan.
De gemeente heeft de afgelopen week een groot aantal fietsen uit de Groningse wateren gevist.…
The Knickerbockers kon vanmiddag bij een zege op koploper Zuidlaren de koppositie overnemen. Dat lukte…
In de Vinkenstraat is zaterdagmiddag een Stolperstein gelegd voor Johannes Geubels. Geubels werd in februari…
In een weiland aan de Aduarderdiepsterweg bij Leegkerk heeft zaterdagmiddag brand gewoed in een rietkraag.…
In Meerstad vindt dit hele weekend nog een kermis plaats. Volgens voorzitter Frits Gosman van…
De Groninger brandweer moest vrijdagavond in actie komen voor twee koeien die in een stal…