Foto: Emma Westers
Groningen moet tijdelijk onderdak gaan bieden aan mensenrechtenactivisten die gevaar lopen in eigen land. De fracties van Student en Stad en D66 dienen hiervoor een voorstel in bij de Groningse gemeenteraad.
In Europa zijn al vele zogenaamde shelter cities, die drie tot zes maanden onderdak en ondersteuning bieden aan mensen die zich sterk maken voor de mensenrechten. Shelter city is een initiatief van de Nederlandse organisatie Justitia et Pax en wordt ondersteund door het Ministerie van Buitenlandse Zaken.
Volgens de twee politieke partijen past het initiatief van shelter city goed bij een studentenstad als Groningen. De mensenrechtenverdedigers kunnen hier hun internationale netwerk versterken en hun kennis overdragen aan de Groninger studenten en scholieren.
Het openbaar vervoer in de gemeente Groningen moet de komende jaren flink worden uitgebreid. Daarmee…
FC Groningen kan zaterdag in Breda tegen NAC waarschijnlijk niet beschikken over Leandro Bacuna. Bacuna…
De geringe regenval in de afgelopen weken laat de winterpeilen eerder verhogen dan normaal, dat…
Mevrouw Vos uit Groningen vierde donderdag haar 100e verjaardag. Zoals gebruikelijk kreeg de kersverse eeuweling…
Het geld wat niet meer door de gemeente wordt uitgegeven aan stedenbanden moet anders worden…
Een 23-jarige man uit Groningen die eind december werd aangehouden op verdenking van het witwassen…