foto: Andries Oord
De politie heeft zaterdagnacht in Zevenhuizen een 35-jarige man uit Groningen aangehouden na mishandeling van een taxichauffeur en bedreiging van twee agenten.
De taxichauffeur kwam op het Hoofddiep om een vrouwelijke klant op te halen. De partner van de vrouw probeerde te verhinderen dat ze instapte. Hij pakte de taxichauffeur vast en duwde hem met geweld de taxi in. Daarna sloeg hij meerdere keren op de taxi.
Bij zijn aanhouding verzette de dader zich en bedreigde de agenten. Hij is meegenomen naar het bureau en krijgt een proces-verbaal.
Treinkaartjes worden vanaf volgend jaar mogelijk twaalf procent duurder. Dat schrijft staatssecretaris Chris Jansen (PVV)…
Aan de E.G. Balchstraat heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gewoed in…
De zaalvoetbalsters van Drs. Vijfje gingen vrijdagavond in de eerste ronde van de play-offs al…
Groningen kan de komende dagen rekenen op zonnig, droog en steeds warmer weer. Koningsdag verloopt…
Vanaf 12 mei wordt het Pedaalpad in Beijum opgeknapt. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer…
Op dinsdag 6 mei starten werkzaamheden aan de Oosterbrug. Dat levert hinder op, maar de…
Bekijk reacties
gaat goed met de "stadjers"..(2)
En alweer een man
Stadjer?
Heeft de redactie van OOGTV een streektaaltest (Stad-Gronings) bij de geverbaliseerde afgenomen?
Stadjer = inwoner van de stad Groningen.
Nee.
Stadjer is een informele term gelijkwaardig aan bijvoorbeeld Tukker of Hagenees. Het is meer dan een administratief gegeven.
Dat is jouw perceptie, niet gesteund door de feiten.
Ga dat een Stadjer wijs maken.
Hij zal je eerst als een 'haaf malle' zien. Als je dan met jouw bronnen aan komt zetten, zegt ie "jung, dat interesseert mie nait", als jij dan met argumenten aan wil tonen dat jij net zo goed een Stadjer bent, vraagt hij "Bist deuf?", en als je dan toch doorgaat zal hij zijn arm dreigend omhoog brengen.
Denk dat als jij een Stadjer recht in zijn gezicht een deel van zijn identiteit niet gunt, door te stellen dat het slechts een administratief gegeven is, dat je een minder humoristische kant van hem ziet.
Misschien eens proberen in een paar cafeetjes in de Oosterpoort!
Jij omschrijft Stadjers als een soort primitieve en intolerante apen.
Ik ken vrijwel alleen maar aardige en tolerante Stadjers.