Categorieën: Nieuws

Gratis eclipsbrillen voor zonsverduistering

Op vrijdag 20 maart vindt een zonsverduistering plaats die gedeeltelijk in Nederland te zien zal zijn. Onbeschermd naar de zonsverduistering kijken is gevaarlijk voor de ogen.

Brillenwinkel Pearle geeft daarom gratis eclipsbrillen aan het publiek. Vanaf 9 maart kunnen die brillen worden opgehaald in de winkels. Door het hele land zullen zo’n 200.000 exemplaren worden uitgedeeld.

Vooral kinderogen zijn extra gevoelig voor het zonlicht. Volgens kinderoogarts Tjeerd de Faber van Het Oogziekenhuis Rotterdam is een gewone zonnebril niet voldoende.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Betsie Meijer

Bekijk reacties

  • Hallo
    Anique en Eline zitten op basisschool de Harlekijn
    Wij wouden graag 220 eclips brillen voor de hele school
    Groetjes Anique en Eline

  • Ik wil graag brillen voor mijn klas: groep 7A van de illibrordschool in Vleuten. 28 leerlingen en 1 meester.
    Dat zou natuurlijk heel tof zijn.
    Bij voorbaat dank.
    Ivar van Dongen

    • Ik heb gehoord dat je ook door het zilveren stuk van een CD kunt kijken of door het zilverfolie van een koffiepak. Maar weet niet of dat klopt

  • Ik zou het wel erg gaaf vinden om 200 brillen te mogen ontvangen voor de basisschool van mijn drie kids in Elburg !
    Hier geen pearl in t stadje... wel 15/20 min (met de auto
    )verderop maar helaas js niet iedereen in staat erheen te gaan en ik heb gehoord dat je gewoon weggestuurd wordt als je meer brillen meevraagt want zelfs de kinderen moeten deze in eigen persoon ophalen.
    Als iemand geen bril heeft mag niemand dit verschijnsel zien helaas :(
    Het is toch ook een stukje mooie educatie ;)
    Is er een manier mogelijk dat ik zo'n 200 brillen kan ontvangen? Desnoods zelf ophalen in de buurt vind ik ook geen probleem

    Mvg Johanna

  • Hoi,

    Hier een moeder uit de oudervereniging met een hulpvraag...ik zou de school met 300 leerlingen zeer gelukkig maken met een eclipse brilletje. We hebben niet genoeg budget om de brilletjes zelf aan te schaffen.

    groetjes, Fatima

  • Het zou zooooooo gaaf zijn om al die kinderen met zo'n brilletje te zien. ik hoop echt dat iemand me kan helpen!!!!

  • Ik wil er graag 7 voor het hele gezin van mij,
    zou super zijn als ik ze zou krijgen want ze waren al op bij onze pearl.

  • Hallo,
    Ik werk op de prinses Margrietschool in Utrecht. Wij willen graag met heel de school naar de zonsverduistering kijken. Dit kan alleen als de ogen van de kinderen goed beschermd worden. Helaas heeft de school geen butget om de brillen te kopen.
    Het zou fantastisch zijn als jullie 300 brillen willen doneren aan de school.
    Ik hoop snel iets van jullie te horen.

    Groetjes anouck

Recente berichten

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

15 minuten geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

32 minuten geleden

Remise PKC’83/Team Amoeri, verlies Drs. Vijfje

In de degradatiepoule van de eredivisie zaalvoetbal speelde PKC'83/Team Amoeri vrijdagavond gelijk. Bij de vrouwen…

42 minuten geleden

Serenade van Jan Smit leidt tot waarschuwing van politie

Politieagenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag bewoners van een containerwoning aan de…

1 uur geleden

Lichtgewonde bij steekincident aan Noorderstationsstraat

Aan de Noorderstationstraat vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een steekincident plaats. Daarbij…

3 uur geleden

Gemeente sluit aan bij afwijzing tegen opslaan kernafval, maar geen individuele actie

De gemeente sluit zich aan bij de afwijzing die de provincie en de gemeente Het…

4 uur geleden