Categorieën: Nieuws

Graffiti siert kassen Tuin in de Stad op

Bij het kassencomplex ‘Tuin in de Stad’ aan de Friesestraatweg werd woensdagochtend druk gewerkt. Leerlingen van het Leon van Gelder brachten met graffiti zelf ontworpen kunstwerken aan. “Ik ben ontzettend trots.”

“Pas op dat de verf niet naar beneden loopt”, waarschuwt docent Elroy Gramsbergen een leerling. Eersteklas leerlingen zijn de afgelopen weken in de klas bezig geweest met ontwerpen. “We staan op een plek waar natuur heel belangrijk is. De leerlingen hebben zich daar door laten inspireren. We zien bomen, fruit, vissen en zelfs beren.”

“Ik vind het echt ontzettend leuk dat school dit organiseert”, zegt Marco. “Maar mijn duim doet wel een beetje pijn. Om de graffiti aan te brengen gebruiken we spuitbussen, waarbij je je duim moet gebruiken. En je moet ook oppassen dat je niet smerig wordt. Maar ik vind het wel heel erg leuk!”

“Ik ben bezig om mijn naam aan te brengen”, zegt Lucas. “Dat heb ik creatief proberen aan te pakken. Zo zal de L eindigen in een boomtop en gaat de U ook een uiterlijk krijgen die past bij het thema.” Na een aantal uurtjes zwoegen zit de klus er op. “Het is echt ontzettend mooi geworden”, zegt Gramsbergen. “Iedere keer weten de leerlingen mij weer te verbazen.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Monument voor Beno Hofman wordt eind volgende maand onthuld in Noorderplantsoen

Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…

34 minuten geleden

Koningsnacht en Koningsdag in Groningen: muziek, vrijmarkten en festivals

Festiviteiten door de hele gemeente deze zaterdag (en vrijdagavond) tijdens de viering van Koningsdag in…

1 uur geleden

Gemeente begint binnenkort met herstel beplanting H.W. Mesdagplein

Nieuwe beplanting is op een aantal plekken niet goed aangeslagen aan het H.W. Mesdagplein. Daarom…

2 uur geleden

Begin volgende maand asfalteringswerkzaamheden in Beijum

Begin volgende maand vervangt de gemeente het asfalt van de Bottemaheerd en een deel van…

2 uur geleden

Duitse hooligans poseren met zeer discutabel spandoek op Grote Markt

Een groep Duitse hooligans toog vrijdag door het centrum van Groningen. Ze ontvouwden op de…

4 uur geleden

Sloop dreigt voor ‘Kabouterhuisjes’ in De Hoogte: “De historische waarde gaat verloren”

Bewoners van de 'kabouterhuisjes' aan de Van Oldenbarneveltlaan 8 t/m 28 en Borgwal 100 t/m…

5 uur geleden