Categorieën: Nieuws

Vrijspraak voor dodelijk geweld Kraaienest

Een 61-jarige man die werd verdacht van doodslag op een 31-jarige Stadjer, wordt niet strafrechtelijk vervolgd. Volgens Justitie is er wel geweld gebruikt, maar handelde de verdachte uit noodweer.

Het incident vond plaats op 30 november vorig jaar in de woning van de 61-jarige aan het Kraaienest in Lewenborg. De mannen hadden een relatie met elkaar. Een ruzie escaleerde zodanig dat de 31-jarige gewelddadig werd. Toen de bewoner zich verdedigde raakte de aanvaller zwaar gewond. Hij werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht en is daar later overleden.

Volgens justitie is uit het onderzoek niet gebleken dat het geweld heeft geleid tot de dood. Het slachtoffer verkeerde onder invloed van verdovende middelen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • De man is niet vrijgesproken. Dat kan alleen een rechter. Het OM heeft besloten om hem niet te vervolgen. Geen aanklacht betekent dat er geen vrijspraak nodig is.

Recente berichten

Hanze-studenten willen tram naar Zernike liever vandaag dan morgen: ‘Bus zit aan limiet, tijd voor structurele oplossing’

Het openbaar vervoer in de gemeente Groningen moet de komende jaren flink worden uitgebreid. Daarmee…

34 minuten geleden

FC Groningen waarschijnlijk zonder Bacuna tegen NAC

FC Groningen kan zaterdag in Breda tegen NAC waarschijnlijk niet beschikken over Leandro Bacuna. Bacuna…

40 minuten geleden

Waterschap Hunze en Aa’s verhogen winterpeilen vroeger dan normaal.

De geringe regenval in de afgelopen weken laat de winterpeilen eerder verhogen dan normaal, dat…

50 minuten geleden

Burgemeester feliciteert mevrouw Vos uit Stad met honderdste verjaardag

Mevrouw Vos uit Groningen vierde donderdag haar 100e verjaardag. Zoals gebruikelijk kreeg de kersverse eeuweling…

1 uur geleden

Raadsfracties willen geld stedenbanden uitgeven aan ‘internationale solidariteit’, allereest aan hulp in Gaza

Het geld wat niet meer door de gemeente wordt uitgegeven aan stedenbanden moet anders worden…

2 uur geleden

Groninger (23) verdachte van witwassen cryptogeld blijft vast

Een 23-jarige man uit Groningen die eind december werd aangehouden op verdenking van het witwassen…

3 uur geleden