Categorieën: Nieuws

Syncom krijgt 360.000 euro subsidie

De provincie geeft een subsidie van 360.000 euro aan het farmaceutisch bedrijf Syncom. Het geld wordt besteed aan de inrichting van nieuwe laboratoriumruimtes op het Zernike complex.

Het project levert 35 werkplekken op voor hooggeschoolde chemici. Syncom houdt zich bezig met chemische productieprocessen. Het helpt onder meer andere bedrijven bij de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen.

Dankzij het geld kan Syncom zijn activiteiten uitbreiden. Het project kost in totaal 1,8 miljoen euro.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

    • Hoge standaarden brengen hoge kosten met zich mee. Chemische productieprocessen en dergelijke moeten zo schoon zijn dat daar een hoog prijskaartje tegenover staat. 1,8 miljoen euro is niks

  • 'Syncom is a global leader in providing the pharmaceutical and biotech industries with custom synthesis solutions',dus deze world leader heeft subsidie nodig anders komen de werkplekken er niet?

  • Provincie Groningen maakt toekomst gerichte beslissingen op basis van gezond verstand. Want, ja, inderdaad, werkgelegenheid kun je kopen. Ook de onvermijdelijke Zernike-toppertjes (chemici) van morgen horen daar vanzelfsprekend bij. Weet je, een arbeidsplek in de sociale werkplaats kost de maatschappij een kleine 17.000 euro per persoon, per jaar. En dan heb je plek (een tafel en een draaistoel) waar Sjakie pizza-dozen mag vouwen en Yvonne brocante schroefjes in een zakje stopt. Nou, dan mag je deze 360.000 euro van de provincie voor een excellence high tech bedrijf een koopje noemen. De vraag die je je als burger in onze maatschappij op zijn tijd moet stellen: wat is eigelijk nog normaal? Waar gaat de vinger voor omhoog, en waar gaat de vinger voor in de keel?

Recente berichten

Oranje in Euroborg tegen Malta door nederlaag tegen Spanje

Door de nederlaag van het Nederlands elftal zondagavond tegen Spanje in de Nations League speelt…

2 uur geleden

Fietser gewond bij verkeersongeluk bij Oosterbrug

Bij een verkeersongeluk op de Trompsingel is in de nacht van zondag op maandag een…

4 uur geleden

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

10 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

11 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

12 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

13 uur geleden