foto: Eddy Korma
Architectenbureau RAAAF heeft een plan gepresenteerd voor een ondergrondse publieke ruimte op het Suikerunie-terrein in Groningen.
Tussen de funderingspalen van een gesloopte silo kunnen bezoekers in de toekomst tentoonstellingen, filmvoorstellingen en andere evenementen bezoeken. RAAAF en de gemeente Groningen onderzoeken momenteel de haalbaarheid van het plan.
De voormalige suikerfabriek is in 2011 op één gebouw en schoorsteen na gesloopt. In afwachting van de woningbouw die er over vijftien tot twintig jaar moet verrijzen, wordt het terrein tijdelijk beheerd en ontwikkeld door Ploeg_id3. Ook heeft de gemeente Groningen RAAAF gevraagd om een plan voor een tijdelijke voorziening te maken.
Het plan geniet de steun van de gemeente Groningen en stadsbouwmeester Jeroen de Willigen. Momenteel zijn RAAAF en mensen van de gemeente aan het onderzoeken wat het plan gaat kosten en of het constructief haalbaar is. Het totale proces zal waarschijnlijk twee jaar duren, maar de kans is groot dat het plan gerealiseerd gaat worden.
Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…
De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…
Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…
Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…
Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…
De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…
Bekijk reacties
Pracht plan !
Kan HET (groninger)MONSTRUM ook niet ondergronds?
Als ik dit masterplan op mij in laat werken dan wordt deze icoon een mieterse icoon!