Minister Koenders van Buitenlandse Zaken heeft het budget dat beschikbaar is voor poolonderzoek meer dan verdubbeld, naar 600.000 euro. Dat maakte hij bekend tijdens een bezoek aan de Nederlandse expeditie op Spitsbergen.
De expeditie was georganiseerd door het Arctisch Centrum van de Rijksuniversiteit Groningen. Er gingen 55 wetenschappers uit een groot aantal vakgebieden mee. Zij werden vergezeld door een aantal bekende Nederlanders.
De Nederlandse regering vindt het heel belangrijk dat dit onderzoek wordt voortgezet, onder meer ten behoeve van het klimaat. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat de temperatuur op Spitsbergen en het Noordpoolgebied in het algemeen de afgelopen decennia sterk is opgelopen. Dat komt vooral door de grote uitstoot van CO2.
De politie is op zoek naar een man die zaterdag rond het middaguur weggelopen is…
Wethouders Rik van Niejenhuis (PvdA) en Mirjam Wijnja (GroenLinks) hebben een bezoek gebracht aan de…
De Voorjaarsmarkt bij de Belevingsboerderij de Zes Grazen bij Sint Annen is zaterdag een succes…
Wat hebben de paasdrukte in de stad en ambulancebroeders op de fiets met elkaar gemeen?…
Groningse woningcorporaties zijn niet blij met de plannen van het kabinet om de huren van…
Een scooterrijder is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een verkeersongeluk op de Korreweg. Dat meldt nieuwsfotograaf…
Bekijk reacties
6 ton voor het imago van de nederlandse regering. een koopje. toch?
Ik zou gauw een boot kopen als ik hun was.
Het smelt toch allemaal daar ??
Of ben ik verkeerd geeinformeerd.