Categorieën: Nieuws

Sloop begane grond Forum begonnen

De sloop van de begane grond van het Groninger Forum is donderdagochtend 10 december begonnen.

De sloop is noodzakelijk omdat het gebouw niet aardbevingsbestendig bleek. De wanden moeten sterker, dat wordt bereikt door dikker en sterker wapeningsijzer en een hardere soort beton. In de parkeerkelder worden pilaren versterkt en aan de kopse kanten van de kelder worden ook tussenmuren verstevigd. De sloop gaat naar verwachting 12 weken duren.

De kosten van de vertraging en de aanpassingen aan het gebouw bedragen zo’n 68 miljoen en worden betaald door de NAM.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • 68 mlj betaalt de NAM
    de NAM = de STAAT
    de STAAT zijn wij met z'n allen
    dus wie betalen extra aan HET MONSTRUM ?????!!!!!!!

    • Uiteraard reageert Arie hier weer op. De NAM is Shell en ExxonMobil. Mochten we willen dat dat staatsbedrijven zijn.

      • MarcS,
        u mag gelijk hebben, maar mijn slotconclusie dat we met zijn allen betalen voor HET MONSTRUM kunt u toch wel onderstrepen ?

  • Is er dan een sloopvergunning?
    Is er dan een nieuwe bouwvergunning?
    Is er dan een nieuwe aanbesteding?

    In de vorige ronde is een onderaannemer failliet gegaan.

  • Moet de gemeente een vergunning aanvragen bij zichzelf ?
    Ja, dan is de uitkomst van te voeren bekend.
    HET MONSTRUM moet er volgens hen toch komen tegen alle verdrukking in.

  • Ardien en Kiki proberen er weer een mistig geheel van te maken door nogal vrij met de feiten om te gaan, kennelijk bij gebrek aan inhoudelijke argumenten.

    • Jack,
      Ik heb ze wel, maar aangezien HET MONSTRUM nog steeds uit niets bestaat, is nogmaals argumentatie vermelden op dit moment niet aan u besteed.

  • Letterlijk citaat van de Gemeentebrief van 4 december 2015

    Geachte heer De Vries,

    Op 1 december 2015 hebben wij uw sloopmelding ontvangen voor het gedeeltelijk slopen van betonwerk boven maaiveld, deels begane grondvloer en enkele wanden op 1e verdieping Nieuwe Markt 1.

    Indieningsvereisten
    Bij de beoordeling van de door u ingediende stukken zijn wij van mening dat deze volledig zijn. Dit betekent dat u aan uw verplichting voor het indienen van een melding heeft voldaan.
    In de komende periode zullen wij beoordelen of er nadere voorwaarden moeten worden opgelegd.

    Nadere informatie ‘omgevingsvergunning en overige toestemmingen’
    Wij wijzen u er op dat wanneer er sprake is van het gebruik van de openbare ruimte u voor dit gebruik een vergunning "gebruik gemeente grond" nodig hebt. Deze kunt u aanvragen bij de Milieudienst Vakdirectie Stadstoezicht. Tel. (050) 367 60 43.

    Publicatie
    Wij hebben uw sloopmelding gepubliceerd op de website van de Gemeente Groningen.

    Start sloopwerkzaamheden
    De start sloopwerkzaamheden kan door de kennisgeving aanvang sloop in te vullen. Uw omgevingsvergunning voor het slopen is nog niet inwerking getreden. U kunt dus nog niet starten met de sloopwerkzaamheden. Wanneer de aanvangsdatum bekend is moet u deze aan ons melden. Dit kan door gebruik te maken van de kennisgeving aanvang sloop.

    Als u nog vragen hebt kunt u contact opnemen met E.C. Bakker van de afdeling VTH, telefoon (050) 367 81 11 en e-mail engbert.bakker@groningen.nl.

Recente berichten

KNMI waarschuwt voor dichte mist

Het KNMI waarschuwt in de nacht van woensdag op donderdag voor dichte mist. Voor de…

6 uur geleden

Kap Betonbos: “Als besluit een dag eerder was genomen had dit veel heisa bespaard”

Het besluit om de kap van het Betonbos vanwege het broedseizoen niet door te laten…

8 uur geleden

Kian haalt 8.115 euro op voor kinderafdeling UMCG met verkoop 21.000 kniepertjes

De 10-jarige Kian Sijp heeft samen met zijn oma Greta woensdagmiddag een check van 8.115…

9 uur geleden

Minder vaak maaien ten faveure van insecten: “Het mag best een beetje wild zijn”

De gemeente gaat minder vaak maaien op plekken waar het niet beslist noodzakelijk is. Een…

9 uur geleden

Donderdag begint mistig, later op de dag zonnige perioden

Na twee dagen van nauwelijks zichtbare, natmakende regen, wordt Groninger getrakteerd op wat meer zonnestralen.…

10 uur geleden

Busbaan door Vinkenstraat blijft mogelijkheid: “U bent de SP voor het blok aan het zetten”

De plannen om een busbaan aan te leggen via de Vinkenstraat, E. Thomassen à Thuessinklaan…

10 uur geleden