Categorieën: Sport

Henk Jan Mulder nieuwe trainer korfballers Nic.

Henk Jan Mulder wordt vanaf het komende seizoen de nieuwe hoofdtrainer van korfbalvereniging Nic./Alfa College. Mulder volgt Jos Bosma op die aan het einde van dit seizoen stopt.

De vijftigjarige Mulder is op dit moment trainer van verschillende jeugdteams in Drachten. Dat hij nu bij Nic. aan de slag gaat ervaart Mulder als een geweldig mooie kans. “Ik had bij Drachten al aangegeven om komend seizoen te stoppen met de jeugd en zat te denken aan een korfbal-sabbatical”, zegt Mulder. “En toen klopte Nic. aan.”

“Wat me aanspreekt bij de Groningse club zijn onder andere de goede trainingsfaciliteiten en het feit dat er een jonge groep met potentie staat. Ik ben een echte sportliefhebber en haal veel energie uit het mentaal, technisch en fysiek beter maken van spelers. Daarnaast is de hoofdklasse een mooi niveau. Ik kijk er dus naar uit om na de zomer in Groningen aan de slag te gaan.”

Mulder heeft een rijke korfbal-cv. Voor hij namelijk training gaf aan diverse jeugdteams in het Friese dorp was hij actief als speler voor DOS’46, en als hoofdtrainer bij de noordelijke korfbalbolwerken als Drachten en SCO. Henk Jan Mulder gaat samenwerken met Jan Jouke Flokstra, die al vier jaar bij de Nic.-selectie betrokken is als trainer.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

‘Maanden extra onderzoek nodig naar ondergrond en financiën tijdelijke vervanging Gerrit Krolbrug’; raad en college unaniem voor ‘krachtig signaal’ naar rijk

Na de Fietsersbond uit ook het Platform Gerrit Krolbrug, samen met een aantal bewonersorganisaties, grote…

3 uur geleden

De Doperse Dis wint de Barmhartige Samaritaan-prijs 2024

De Doperse Dis is door de ChristenUnie Groningen uitgeroepen tot Barmhartige Samaritaan van het jaar.…

4 uur geleden

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

11 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

11 uur geleden

Geen uitzondering voor bakfiets bij milieustraat

Een gratis lading grofvuil wegbrengen met een  (elektrische) bakfiets blijft formeel gelijk aan een lading…

12 uur geleden

Horeca, cultuur, groen of sport? Stad gaat prijsvraag uitschrijven voor invulling huidig busstation

Het huidige busstation in Groningen moet na de verplaatsing van de bussen naar de zuidkant…

13 uur geleden