Foto: Gerrit de Haan
De NS gaat stoppen met dochterbedrijf Qbuzz en met de stationswinkels. Ook zal de NS niet langer bieden op regionale spoorconcessies in Nederland.
De NS wil zich enkel nog bezighouden met haar kerntaken, zoals het verzorgen van goede treindiensten en het onderhoud van stations. Het bedrijf steekt 3 miljard euro in nieuwe treinen en betere dienstverlening. De exploitatie van winkels als Smullers en De Broodzaak wordt overgedaan aan marktpartijen. Wel wordt de keten Kiosk en de catering in de treinen in eigen hand gehouden.
De NS gaat ook niet langer bieden op regionale spoorconcessies. Dochterbedrijf Qbuzz gaat in de verkoop. Qbuzz heeft een concessie tot 2019 voor het busvervoer in Groningen en Drenthe. Daar werken in totaal zo’n 700 mensen. Het busvervoer in Friesland raakte Qbuzz al kwijt aan Arriva.
De ondernemingsraad voor Groningen en Drenthe is dinsdag op de hoogte gebracht. De OR hoopt dat de werkgelegenheid niet in gevaar komt.
Mevrouw Vos uit Groningen vierde donderdag haar 100e verjaardag. Zoals gebruikelijk kreeg de kersverse eeuweling…
Het geld wat niet meer door de gemeente wordt uitgegeven aan stedenbanden moet anders worden…
Een 23-jarige man uit Groningen die eind december werd aangehouden op verdenking van het witwassen…
De sterrenhemel blijft magisch, en gelukkig hebben we sterrenkundige Jeffrey Bout aan de lijn !…
De werkdruk bij Jeugdbescherming Noord (JB Noord) en Veilig Thuis Groningen (VTG) blijft onverminderd hoog.…
Op een fietspad langs de Kluiverboom in Lewenborg vond aan het begin van donderdagavond een…
Bekijk reacties
OV-bureau neem Qbuzz over om zo duurzaam openbaar vervoer in de regio te garanderen en continuïteit voor de werknemers. Wellicht dat ze zich dan ook wat positiever opstellen naar de klant en op dit forum :p.
Hoe zijn de plannen op het station Groningen ook alweer ? Afbraak perron 1,2,3 en daar gaan we nieuwe winkels bouwen.
Bezint eer ge begint. Stop met deze plannen voor het om te bouwen station Groningen.
Ben je weer eens ergens tegen Pieter? tegen de tijd dat het station klaar is de Hema wel failliet. Een pick up point voor AH en Jumbo op het station zou wel handig zijn voor treinreizigers.