foto: Bob de Vries
Het UMCG gaat een groot onderzoek leiden met als doel de bedreiging van infectieziekten te verminderen. Onderzoekers gaan na hoe mensen met een verhoogde vatbaarheid voor infectieziekten hier beter tegen beschermd kunnen worden.
Mensen met een verhoogde vatbaarheid zijn ziek of gebruiken medicijnen die de afweer verminderen. Het aantal mensen dat bedreigd wordt door infectieziekten neemt snel toe. Dat geldt ook voor mensen met resistentie voor antibiotica. Daarom zijn nieuwe manieren nodig om infecties te voorkomen, op te sporen en te behandelen.
Het project, genaamd ‘Pronkjewail’, duurt vijf jaar en er werken 16 internationale promovendi aan mee. Er is vijf miljoen euro beschikbaar gesteld door het Europese Marie Curie-fonds, het UMCG en de RUG.
Komende maandag, dinsdag en woensdagnacht zouden een aantal bewoners van De Meeuwen en rond de…
De gemeente roept ontwikkelaars op om met plannen te komen voor de voormalige parkeergarage aan…
In 'Eem de stad in' is Rutger van der Weerd de gast aan tafel. Hij…
Een deel van de Boumaboulevard is van vrijdag (vanavond) 19:00 uur tot maandag 19:00 uur…
Rustig en zonnig weer staat ons de komende dagen te wachten, al is er in…
Op de Eeldersingel vond donderdagavond een kop-staartbotsing plaats tussen drie voertuigen. Dat meldt 112Groningen.nl. (meer…)