Categorieën: Nieuws

Daling aantal WW-uitkeringen

De Groningse arbeidsmarkt lijkt zich licht te herstellen.

Het aantal WW-uitkeringen in de stad is in april met 1,6 procent afgenomen. Deze daling is iets minder dan het landelijke cijfer. Nationaal daalde de WW met 2,1 procent.

In de provincie Groningen nam het aantal uitkeringen afgelopen maand zelfs met 2,6 procent af. In vrijwel alle sectoren van de Groningse economie was er sprake van een daling in de WW. De daling was het sterkst in de uitzendsector, de bouw, de horeca en de handel.

De komende maanden zal de werkgelegenheid waarschijnlijk nog wat verder groeien. Naar verwachting zal de werkeloosheid in de stad en provincie in de winter weer wat toenemen omdat de seizoensgevoelige sectoren dan minder actief zijn.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Anne Floor Lanting

Bekijk reacties

  • De werkloosheid is in mei 2015 met 8 duizend personen afgenomen en kwam uit op 617 duizend personen. Dat is 6,9 procent van de beroepsbevolking. Als we echter kijken naar de ‘Barometer beroepsbevolking’ van het CBS (cijfers 1e kwartaal 2015) dan zien we dat de vraag naar werk ruim 2 miljoen mensen betreft.

Recente berichten

Gemeente wil VvE’s ondersteunen bij verduurzamen woningen

De gemeente wil zich actief gaan inzetten bij het ondersteunen van VvE's om verduurzamingsmaatregelen in…

43 minuten geleden

Penalty nekt FC Groningen in Gelsenkirchen tijdens oefenduel tegen Schalke 04

FC Groningen heeft woensdagavond een oefenwedstrijd tegen Schalke 04 met 1-0 verloren. In het Parkstadion…

59 minuten geleden

Politie vindt hennepkwekerij aan Eikenlaan, verdachte aangehouden

In een woning aan de Eikenlaan is woensdag een hennepkwekerij ontmanteld. (meer…)

2 uur geleden

Nieuwe ploeg provinciebestuurders mag aan de slag

Het nieuwe provinciebestuur van Groningen is woensdag officieel geïnstalleerd. De gedeputeerden van BBB, PvdA, VVD…

2 uur geleden

Contouren Zuiderplantsoen worden langzaam zichtbaar (foto’s)

Het Zuiderplantsoen in Groningen begint steeds meer op een park te lijken. De eerste contouren…

3 uur geleden

Flinke file op A7 richting Hoogezand door ongeluk

Op de A7 tussen Groningen en Hoogezand heeft aan het einde van woensdagmiddag een ongeluk…

3 uur geleden