Foto: Joris van Tweel
Met de proef “Parttime ondernemen in de bijstand “ zoekt het stadsbestuur de grenzen van de wet op.
Het college wil de sociale zekerheid vernieuwen, ze geeft bijstandsgerechtigden de mogelijkheid om inkomsten te verwerven met ondernemersactiviteiten. Sinds het begin van de proef hebben zich ruim 100 belangstellende bijstandsgerechtigden aangemeld voor deze startbijeenkomsten. Daarvan zijn ongeveer 70 mensen daadwerkelijk aan de slag gegaan. Onder de ondernemers bevinden zich koks en website-bouwers, een masseuse, hovenier, fotograaf en een personal trainer. Nu al zijn 2 deelnemers uitgestroomd, de een naar ondernemerschap, de ander naar werk in loondienst. De bedrijfskosten die gemaakt worden door de ondernemer in spe mogen worden opgevoerd.
De proef staat los van een proef waarin de gemeente anders om wil gaan met bijstandsuitkeringen. Daarover is de gemeente nog in overleg met staatssecretaris Jetta Klijnsma.
De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…
De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…
Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…
Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…
Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…
Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…
Bekijk reacties
En anderzijds is het beleid dusdanig, waarop je het de mensen die dit aangaat het bijzonder lastig maakt. Ongerijmd!
wie het het hardste nodig heeft blijft gewoon in het hokje (de grenzen van de wet) waar tegenaan geschopt mag worden. meer dan een schaamlap(je) voor het verdwijnen van gesubsidieerd werk is het niet. GroenLinks 2.0.
NOOIT proberen te ondernemen met een hijgerige ambtenaar in je nek. Dat gaat niet werken. Als je wilt ondernemen dan lukt het je wel. Gewoon opzetten terwijl je de eerste maanden nog een uitkering hebt. Regels ontwijken is een goede les voor toekomstig ondernemers.
Je bedoelt die ambtenaren met hun privileges. Vervolgens hun privileges willen botvieren op de underdog!
Als dat import, er gewoon voor zorgt, dat Groningen krijgt, wat het moet toekomen, dan is deze betutteling nergens voor nodig!